38 доз сироватки від укусу змій на всю область

 Поділитися

Поділитися в

38 доз для всієї області. Саме стільки на Сумщині сироватки, яка нейтралізує зміїну отруту. Про це розповіла Суспільному виконувачка обов’язків начальника відділу охорони здоров’я Сумської міської ради Олена Чумаченко.

За словами очільниці відділу охорони здоров`я, за останні 3 роки звернень щодо укусів змії не було.

“На сьогоднішній день у лікувально-профілактичних закладах міста сироватки немає, але в її наявності необхідності також немає. Вона є в центрі екстренної медичної допомоги на обласному складі є в достатній кількості для того, щоб забезпечити у разі необхідності, у тому числі м. Суми і при необхідності відповідна допомога буде надана невідкладно”, – говорить в.о. начальника відділу охорони здорв`я Сумської міськради Олена Чумаченко.

Для Сумщини характерними є: мідянка звичайна, вуж звичайний, що не є отруйними та отруйна гадюка.

“Якщо ми її побачимо, то не чіпати , близько не підходити  і вона ніколи не вкусить перша. Якщо наступили, звичайно, вона може вкусити, у такому випадку, дивлячись яка місцевість, найкращий крок – це швидко в машину і в найближчу лікарню. Не треба перев`язувати, відсмоктувати, припалювати, бо від самолікування можуть бути ускладнення”, – розповідає кандидат біологічних наук Ігор Мерзлікін.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: