Акцизний податок в Кролевці сплачують справно, а в міськраді помилилися з цифрами бюджету

Бюджет | 13:25, 30.07.2018
 Поділитися

Поділитися в

Як ми вже повідомляли, 700 тисяч гривень податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не поступило до бюджету Кролевця. Проте, на сесії міської ради 11 липня дану інформацію було спростовано.

Зокрема, як повідомляють у районній газеті “Кролевецькій вісник”, пояснення з даного питання надав голова постійної комісії з питань бюджету міськради Віктор Лехман.

“Детально розібравши це питання, з’ясували, що на один і той же код доходної частини міського бюджету у 2017 році зайшли кошти не тільки акцизного податку з продажу алкогольних і тютюнових виробів, а й кошти акцизного податку з продажу пально-мастильних матеріалів”, – зазначив він.

Також депутат навів детальну вибірку по доходах міської ради з акцизного податку з продажу алкогольних та тютюнових виробів: за І півріччя 2017 року – 874,528 тис. грн, І півріччя 2018 року – 1 мільйон 22,799 тисяч гривень. Тобто приріст бюджету по даному податку склав 17 %, а планували трошки більше 10 %.

“Це при тому, що спостерігається зниження продажу такого товару. Однією з основних причин цього явища є міграція кролевчан, які масово виїжджають на заробітки, або навіть змінюють місце проживання”, – говорить Віктор Лехман.

Також він привів приклад цінової політики на підакцизні товари даної групи. Зокрема, за словами голови бюджетної комісії, від продажу тютюнових виробів підприємці отримують прибуток у розмірі лише 6-7%. “Тобто, на кожній пачці сигарет написана ціна і встановлювати її вищою ми не маємо права. Щодо алкогольних напоїв – ситуація протилежна. За нижчою ціною, ніж встановлена на державному рівні на алкоголь, торгувати не можна, тому й пляшка горілки сьогодні коштує вже понад 70 грн, проте підприємцям дозволяється ще підвищувати ціну на неї”, – сказав депутат.

Він підкреслив, що робота, яка була проведена в міській раді щодо наповнення бюджету з продажу підакцизних товарів дала свій результат і надходження зросли: “Проте для підприємців, які працюють на законних підставах, такий вид діяльності на сьогодні є невигідним: одні роблять усе для того, щоб якось вижити, інші – здають ліцензії. У нинішньому році таких фактів уже 6”.

Зважаючи на викладене, депутати на засіданні сесії, підтримали пропозицію голови бюджетної комісії про відкликання звернення до податкової щодо перевірки торговельних закладів, що здійснюють продаж підакцизних товарів. А Віктор Лехман звернувся з проханням до працівників фінансового управління міськради бути уважнішими з цифрами та роз’ясненнями щодо надходжень.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: