Андрій Малюшин: «Виборчий процес на Кролевеччині має пройти без суттєвих порушень, поліція докладе для цього всіх зусиль»

 Поділитися

Поділитися в

Виходячи з останніх повідомлень про здійснення тиску на кандидатів та виборців від однієї з політичних сил у Кролевці, поспілкувалися з начальником Кролевецького відділення поліції Андрієм Малюшиним.

Як він зазначив, на сьогодні жодного повідомлення про порушення виборчого законодавства на Кролевеччині не зареєстровано. З питання, що було озвучено через соціальну мережу Фейсбук, буде здійснена перевірка.

«Якщо хтось з мешканців району володіє будь-якою інформацією про порушення виборчого законодавства, то їм першочергово потрібно звернутися до поліції. Всі заяви будуть розглянуті і проведена відповідна перевірка. Найчастішим порушенням, яке найбільш розповсюджене – це прямий чи непрямий підкуп виборців. Хочу попередити всіх суб’єктів виборчого процесу, що кримінальна відповідальність за підкуп виборця наступає, коли сума підкупу більша за 60 гривень. Це не стосується роздачі агітаційних матеріалів, в яких обов’язково має бути зазначений тираж та де ці матеріали були виготовлені», – підкреслив Андрій Малюшин.

На минулих виборах у Кролевецькому районі було зареєстровано всього два порушення виборчого законодавства, одне з яких – це розповсюдження громадянином в соціальній мережі фото з бюлетенем, з відповідною відзначкою.

Тож, виборцям варто запам’ятати, що публічне розголошення виборцем результатів свого волевиявлення шляхом демонстрації бюлетня в приміщенні для голосування тягне за собою накладання штрафу від 1700 до 5100 гривень. Також, карається штрафом і пошкодження, приховування, знищення свого виборчого бюлетеня або винесення його за межі приміщення для голосування.

«Хочу зауважити, що в день тиші вся агітація має бути знята. Якщо у суботу, перед виборами, люди помітять не зняту агітацію, про це потрібно повідомляти правоохоронцям. Також, агітаційні матеріали не можна розміщувати у приміщеннях органів державної влади та місцевого самоврядування, громадському транспорті, на зупинках тощо. Ми тісно співпрацюємо з громадською мережею «Опора», проходимо відповідне навчання. Також, разом з громадськими формуваннями будемо забезпечувати охорону виборчих дільниць. Наша головна мета – це забезпечення публічного порядку, конституційних прав та свобод громадян. Усі порушення будуть перевірені та прийняті законні рішення. Ми маємо забезпечити законність на місцевих виборах», – сказав Андрій Малюшин.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: