Антимонопольний комітет розслідує незаконні дії ПАТ “Сумигаз”

Суспільство | 18:19, 23.11.2017
 Поділитися

Поділитися в

За результатами розгляду заяви споживача ПАТ «Сумигаз», територіальне відділення антимонопольного комітету України провело дослідження стану ринку розподілу природного газу, зокрема, послуги, до складу якої входить виконання для населення робіт з періодичної повірки лічильників газу, їх ремонту та технічного обслуговування (в тому числі демонтаж, транспортування та монтаж). Про це інформує Шостка.INFO з посиланням на  0542.ua.

Повідомляється, що за результатами перевірки було встановлено, що протягом 2016 року за рахунок споживачів ПАТ «Сумигаз» було відремонтовано 12 приладів обліку газу і 564 шт. замінено на нові, за перше півріччя 2017 – за кошти споживачів було відремонтовано 12 шт., замінені на нові – 206 шт.

Проте, з огляду на вимоги чинного законодавства ПАТ «Сумигаз» має за свій рахунок забезпечити ремонт всіх побутових лічильників газу, які після проведення періодичної повірки були визнані непридатними до експлуатації. У разі визнання лічильника газу споживача непридатним до подальшої експлуатації і ремонту, а також після закінчення двомісячного терміну з дня письмового повідомлення про його непридатність, встановити споживачеві новий лічильник за рахунок підприємства.

Як встановив антимонопольний комітет, такі дії ПАТ «Сумигаз» суперечать вимогам чинного законодавства.

У зв’язку із зазначеним розпорядженням адміністративної колегії територіального відділення антимонопольного комітету від 14.11.2017 № 44 розпочато розгляд справи за ознаками порушення ПАТ «Сумигаз», передбаченого пунктом 2 статті 50, частиною 1 статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Розслідування справи триває, територіальним відділенням здійснюється збір доказів у справі. Разом з тим, споживачам, які понесли витрати за заміну або ремонт лічильників і мають документи, що підтверджують це радять звернутися в територіальне відділення АМКУ (м.Суми, вул. Харківська 30/1) з відповідною заявою.

 До заяви бажано додати такі документи:
1. Копію повідомлення ПАТ «Сумигаз» про періодичну повірку лічильника;
2. Копію повідомлення про визнання лічильника непридатним до експлуатації або ремонту;
3. Копію довідки про непридатність засобу вимірювальної техніки;
4. Копію Акта про непридатність до подальшої експлуатації і ремонту;
5. Копію товарного чека на покупку або ремонт газового лічильника;
6. Копію сторінки Абонентської книги із записом про зняття на повірку лічильника та встановлення (заміни) після перевірки.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: