Безкоштовна діагностика для жителів Кролевеччини

Медицина | 16:13, 27.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

З березня 2011 року, у місті Шостка працює обласний діагностичний центр, який обслуговує жителів північних районів Сумщині і кролевчан, зокрема.

Даний медичний заклад є установою Сумської обласної ради і фінансується з обласного бюджету. В ньому працюють вузькопрофільні спеціалісти: гастроентеролог, ендоскопіст, онколог, гінеколог, терапевт, хірург, рентгенологи, невропатолог, офтальмолог, лікар з функціональної діагностики, лікар з ультразвукової діагностики та лікарі-лаборанти. Всього 17 лікарів, загалом в центрі працює 59 співробітників.

Як зазначає директор установи Світлана Стенько, працюють найкращі спеціалісти у своїх профілях. Діагностичний центр оснащений всім необхідним устаткуванням: встановлена багатофункціональна рентгенологічна база, проводять комп’ютерну, ультразвукову, ендоскопічну, функціональну діагностики.

«Такого рівня устаткування встановлене лише в Сумах в обласному центрі, з яким ми теж співпрацюємо. А апарат Siemens один із кращих в країні. У закладі створені всі умови для ранньої та вчасної діагностики різних захворювань і їх лікування», – говорить Світлана Стенько.

Потрапити на прийом в діагностичний центр можна як за направленням лікаря з районної лікарні, так і самостійно, через реєстратуру. Дізнатися про графік прийому спеціалістів, а також записатися на прийом можна за тел. 7-45-63. Жителям Кролевеччини краще записуватися на прийом в п’ятницю, після обіду, адже графік роботи центру щільний, вони працюють з 8 ранку до 20.20 вечора і приймають за день від 300 до 350 пацієнтів. Запис ведеться на тиждень вперед.

Певними пільгами користуються інваліди, учасники бойових дій, діти війни, ліквідатори аварії на ЧАЕС, вихованці дитячих будинків та будинків сімейного типу, донори.

Усі послуги, які надає діагностичний центр, для жителів півночі Сумщини безкоштовні – це стосується як консультацій лікарів, так і діагностики: від здачі аналізів до комп’ютерної томографії. Проте, через нестачу фінансування, матеріали, наприклад для контрастного обстеження на комп’ютерний томограф, пацієнтам потрібно купувати самостійно. Але, це все одно виходить в рази дешевше, ніж в приватних клініках.

«Ми приймаємо всіх, без виключення людей. Намагаємося організовувати свою роботу так, щоб виконати наше основне завдання – донести доступність для населення сучасних і точних методів дослідження. Проте, повальні направлення на комп’ютерну томографію вважаю не виправданими, у цього дослідження є багато протипоказань, адже це «маленький Чорнобиль». Не менш точні результати дає рентгенологічне дослідження і воно не таке небезпечне для здоров’я. Іноді доводиться пацієнтів відмовляти від комп’ютерної томографії, коли після консультації нашого спеціаліста доходим висновку про недоречність такого обстеження. Підхід до діагностики організму має бути виваженим, а не «про всяк випадок»», – ділиться директор обласного центру.

Хочеться відмітити, що умови в центрі дозволяють почувати себе, дійсно, як у «європейській клініці». Талонна система дає можливість не бачити безкінечні черги пацієнтів, так як кожен пацієнт має свій назначений час.

Знаходиться обласний діагностичний центр у місті Шостка на вул. Весняній, 10 (колишня вул. Урицького). Сучасна діагностика, як виявилося, може бути доступною кожному, а як відомо, правильний діагноз  – перший крок до одужання.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: