Закон про електромобілі та зарядні станції.

Автор
Татьяна Скалацка | 09:31, 16.08.2019
 Поділитися

Поділитися в

“Вже у назві закону йдеться про розвиток інфраструктури для зарядних станцій, електромобілів тощо. Законопроект спрямований на те, аби забезпечити електромобілі мережею зарядних станцій. Також зрозуміло, що він передбачає зелені номери на автомобілях”, — зазначив Володимир Караваєв.

 

Експерт також зауважив, що законопроектом визначено відповідальність за несанкціоноване паркування на місцях для електромобілів.

 

“Законопроектом передбачено певну відповідальність. До прикладу, якщо я на автомобілі з двигуном внутрішнього згорання припаркуюсь на місці, яке передбачене для електромобілів, де встановлено зарядний пристрій, то буде штраф або навіть евакуація. Це зроблено для того, аби автомобілі не ставили на таких місцях, оскільки якщо відповідне місце буде зайняте, то електромобіль просто не зможе далі продовжувати свій рух”, — сказав він.

 

Зазначимо, президент України Володимир Зеленський 6 серпня підписав законопроект №10405, який передбачає зелені номерні знаки для електромобілів.

 

Новий законопроект також має упорядкувати питання руху, паркування та зарядки електромобілів. Документ зобов’язує Міністерство внутрішніх справ, Мінекономрозвитку, Держслужбу з надзвичайних ситуацій та низку інших міністерств і відомств протягом шести місяців встановити нові вимоги до оформлення паркомісць для електрокарів. Зокрема, необхідно запровадити дорожні знаки “Для електромобілів”, “Крім електромобілів”, “Станція зарядки електромобілів”.

 

Крім того, закон запроваджує штрафи за зупинку чи стоянку інших авто на місці для електромобілів, а також за створення перешкод водіям електрокарів у зупинці або парковці. Розмір штрафу коливатиметься у межах 340-510 гривень. Інспекторам з паркування надається право затримати автомобіль порушника, зокрема, за допомогою евакуатора

Закон набуде чинності 1 січня 2020 року.

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора