Чому ММА такий популярний?

Спорт | 15:17, 15.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Напевно, з усіх видів спорту змішані єдиноборства найбільш динамічно розвиваються. Ще не так давно ми вважали, що ММА – це якась забава агресивних чоловіків, які не знайшли себе в інших дисциплінах. А зараз бої в п’ятикутнику показують відомі каналами, а трансляції коштують чимало. Вже зараз популярність рейтингових боїв ММА перевищую боксерські поєдинки. Давайте розберемося, в чому ж секрет такого стрімкого прогресу змішаних єдиноборств. (Все про бої докладніше на сайті).

Багатогранність ММА

Бійців у змішаних єдиноборствах часто називають універсальними атлетами. І дійсно, вони володіють навичками боксера, борця, кікбоксера, дзюдоїста, використовують елементи самбо. А ще в правилах мало обмежень, які є в інших видах спорту. Тому бійці можуть демонструвати всі свої вміння, і не думати, що їх в будь-який момент зупинить суддя.

Чому багато глядачів віддають перевагу ММА? Такий вибір можна пояснити тим, що бійці застосовують цілий комплекс прийомів. Ми бачимо красиві боксерські комбінації, грамотні прийоми з боротьби, якісний захист. Тобто, спортсмени демонструють нам елементи з різних дисциплін. Така багатогранність додає багато переваг ММА над іншими видами спорту.

Клас бійця залежить від роботи команди

Під час прямих ефірів глядачі бачать лише дії спортсменів. За кадром лишаються всі етапи підготовки до бою. Але великий процент успіху залежить від роботи тренерів та інших учасників команди. Щоб у спортсмена була хороша техніка, він займається з декількома тренерами. Є тренери з боксу, вільної боротьби, кроссфіту, тайського боксу спаринг-партнери. Є окремий фахівець по фізичній підготовці.

З головним тренером боєць визначає тактику на найближчий поєдинок. Взагалі розробляють стратегію поведінки в ринзі в залежності від суперників. Дуже важливо обмінюватися досвідом з іншими бійцями в межах країни чи навіть різних країн. Команди бійців домовляються про зустрічі, які корисні всім. Така зміна обстановки дуже позитивно впливає на спортсменів. Вони не просто тренуються, а здобувають більше досвіду, та отримують корисну інформацію, яка потім дуже знадобиться у підготовці.

Всі вказані моменти допомагають бійцям швидше прогресувати. Поки спортсмен тренується, його команда працює над подальшою програмою та стратегією. Чим вище кваліфікація помічників та тренерів, тим скоріше боєць прогресує. ММА – досить молода дисципліна, тому у атлетів є багато можливостей для швидкого розвитку.

Телевізійні трансляції боїв ММА

Ніхто не дивується гарному вибору трансляцій матчів у змішаних єдиноборствах. Ми згадували, що деякі матчі ММА збирають більшу аудиторію, ніж боксерські бої. Організатори досить швидко зрозуміли тенденцію та максимально популяризують ММА, показуючи багато боїв.

Можна провести певну аналогію з біатлоном та лижним спортом. Колись біатлон перебував в тіні змагань лижників.  Але з часом телевізійні компанії все частіше надавали більше ефірного часу для біатлону. Виявилося, що поєднання стрільби і лиж дає хороший ефект. Біатлон більш видовищний вид спорту. Вже зараз він випереджає за популярністю лижі, та й інші зимові дисціпліни.

Так само й з трансляціями ММА. Можна прогнозувати, що трансляції цього виду спорту будуть збирати найбільшу аудиторію в порівнянні з боксом та іншими баталіями. Можна навіть зробити такий експеримент. На кількох екранах запустити відео з боксу, боротьби, дзюдо та ММА. Просто порівняти бої, зробити висновки про видовищність. І знаєте, багато глядачів вважають бої в змішаних єдиноборствах найбільш цікавими.

Яскраві особистості

Глядачі полюбляють дивитися бої за участю зірок. Ось недавно на ринзі зійшлися Хабіб Нурмагомедов та Конор Макгрегор. Звісно, що ця подія світового масштабу. Далеко не кожен титульний боксерський бій зібрав таку армію глядачів.

У кожної великої зірки є багато болільників. Пристрасті навколо подібних боїв часто не вщухають навіть після його закінчення. Багато суперечок виникає щодо суддівських рішень та вдалих прийомів та комбінацій бійців. Все це тільки підживлює інтерес до ММА. Можна навіть не сумніватися, що з часом зявиться все більше великих спортсменів і кількість глядачів зросте.

Поки в ринг виходять бійці, які мають власний стиль, бої залишаться популярними. Змішані єдиноборства, UFC, MMA, тільки набирають свою популярність, про них будуть говорити ще більше.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: