Чи вистачить безкоштовних ліків на всіх потребуючих у 2019 році?

Медицина | 14:15, 29.12.2018
 Поділитися

Поділитися в

Більше 300 тисяч жителів Сумської області скористалися урядовою програмою «Доступні ліки» в минулому році. Про це на брифінгу заявив начальник обласного управління здоров’я Сергій Бутенко, – повідомляє The Sumy Post.

Урядова програма діє вже другий рік поспіль. За нею особи, хворі на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет II типу, можуть за рецептом лікаря отримати безкоштовно або з частковою оплатою необхідні ліки. Наступного року у аптеках за цією програмою можна буде придбати 261 препарат, 59 з них  – повністю безоплатно. Такі послуги надають 170 аптек області, з яких 60  – у Сумах, та 28 фельдшерських пунктів з аптечним кіоском по області. Невідомо лише чи вистачить цих ліків на всіх, бо у 2019 році в обласному бюджеті на програму закладено лише 7 мільйонів.

«Це пов’язано з тим, що з 1 квітня 2019 року змінюється сама концепція фінансування виписаних рецептів. З квітня договори з аптеками заключатиме вже Національна служба здоров’я України і вводиться новий інструмент в системі охорони здоров’я – електронний рецепт”,  – зазначив Сергій Бутенко.

Для порівняння у минулому році ця сума склала 28 мільйонів 400 тисяч гривень. У подальшому Національна служба здоров’я України планує збільшити список «Доступних ліків». Сюди можуть ввійти препарати для шлунково-кишкового тракту та ліки для пацієнтів з психіатричними розладами.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: