Депутат Андрій Чепурний вимагає вирішити проблему щодо порушення правил внесення пестицидів на поля

 Поділитися

Поділитися в

Нещодавно, у мікрорайоні Гончарівка, у кінці вулиці Лесі Українки, трапилася подія, яка сколихнула місцеве населення. Так, вже в пізню пору доби, близьк 21.00, люди відчули неприємний запах та погіршення стану здоров’я. Вийшовши на вулицю, кролевчани побачили хмарину невідомої речовини, яка сунула на їхні домівки з поля, яке обробляв місцевий аграрій на замовлення власника земельної ділянки. Люди викликали поліцію.

“Ми й гадки не мали про те, що цього дня будуть обробляти це поле. Після даної події багато сусідів скаржилися на погіршення самопочуття, печіння в горлі тощо, проте до лікарів, на жаль, ніхто не звертався”, – говорить місцевий мешканець Олександр.

Прибувши за місцем виклику, поліція опитала мешканців та працівників, що обробляли поле. Була проведена перевірка, результати якої передані до районного осередку Держпродспоживслужби.

“За даними фактками відомості до ЄРДР не вносилися у зв’язку з тим, що тяжких наслідків від події не зафіксовано. З боку тих, хто обробляв поле, а саме агронома одного з місцевих товарист, було зафіксовано порушення правил застосування пестицидів у народному господарстві, а саме: не можна вносити дані речовини ближче ніж за 300 метрів від будинків і не були повідомлені про обробку поля органи місцевого самоврядування, хоча ділянка й належить до Бистрицької сільської ради. Не знало й населення”, – розповідає начальник сектору превенції, т.в.о. заступника начальника Кролевецького ВП Андрій Демченко.

За такі порушення, на посадову особу підприємства може бути накладено штраф за адміністративне правопорушення і він сплатить трохи більше 170 гривень. Тож, якщо і вдасться покарати винного за нічний неспокій і погане самопочуття, то розмір штрафу просто мізерний.

Дане питання підняв на сесії міської ради депутат від Гончарівки Андрій Чепурний, який звернувся до міського голови та своїх колег з тим, щоб аграрії, які обробляють землі на території Кролевецької ОТГ та району відповідально ставилися до своєї роботи і розуміли, що населення дуже обурюється, адже це стосується здоров’я людей, їх самопочуття.

“Потрібно мирно співіснувати з аграріями і з їх боку це зробити найпростіше – не порушуючи правила, які встановлені в нашій країні для роботи агропідприємств, поводження з пестицидами тощо. Мешканці Гончарівки обурені, вони готові і до більш радикальних дій, ніж викликати поліцію, адже обробка даного поля проводилася практично під їх вікнами, що недопустимо. До того ж, є факти у Кролевецькому районі про те, що обробка полів пестицидами згубно діє на бджіл, зокрема у Майорівці та Буйваловому це було зафіксовано”, – наголосив він.

Голова Кролевецької ОТГ Олександр Бобровицький запевнив, що робота з аграріями в даному питанні буде проведена задля недопущення повторення подібних випадків.

До слова, у Кролевецькій РДА з даного питання було проведено засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС. На якій розглядалися порушені проблеми щодо хімічної обробки земельних ділянок. Так, на засіданні представник від громадської організації пасіяників м. Кролевець Ю.О. Романенко зазначив, що необхідно вживати дієвих заходів до аграріїв району, згідно чинного законодавства та посилити роль районнного відділення поліції у навеленні порядку в даному питання. Начальник районного відділення Держпродспоживслужби у Кролевецькому районі В.М. Борисенко зазначив, що необхідно, безпосередньо посилиди відповідальність агрономів сільгосптовариств, причетних до виконання даного виду робіт. За результатами засідання прийнято ряд рішень, зокрема керівникам сільськогосподарських та фермерських господарств району забезпечити неухильне дотримання ЗУ “Про пестициди і агрохімікати”, ст. 30 та 37 ЗУ “Про бджільництво”, п. 7 “Інструкції щодо попередження та ліквідації хороб і отруєнь  бджіл, в частині інформування населення  та власників пасік за три доби до хімобробок, з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Указувати час ізоляції бджіл. Обробки проводити у період відсутності льоту бджіл – рано вранці, або вечірін часи тощо.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: