Депутати Кролевецької районної ради пропонують Уряду фінансувати медицину на рівні не менше 5 % ВВП

Бюджет, Медицина | 11:02, 29.10.2019
 Поділитися

Поділитися в

На черговій сесії Кролевецької районної ради, депутати підтримали звернення до Кабінету Міністрів України та депутатів Верховної Ради України Деркача А.Л., Молотка І.Ф. щодо фінансування галузі охорони здоров’я.

Зокрема, в зверненні вказано, що з початком реформування галузі охорони здоров’я, КП «Кролевецька ЦРЛ», яка обслуговує 36983 жителів  району, намагалося виконати усі вимоги законодавства для найшвидшого переходу на оплату послуг вторинної медичної допомоги. Так у кінці 2018 року завершено процес автономізації закладу. На початку 2019 року за кошти місцевих бюджетів проведено комп’ютеризацію робочих місць лікарів-спеціалістів з підключенням до центрального компоненту e-Health через медичну інформаційну систему. Заклад був готовий до впровадження пілотного проекту «Безкоштовна діагностика», який МОЗ планувало розпочати з 1 липня поточного року, але на сьогодні його реалізація не розпочалася.

У 2020 році  заклади спеціалізованої медичної допомоги отримають медичну субвенцію лише на перший квартал. Надалі фінансування буде проводитись на підставі договору з НСЗУ по відшкодуванню за фактично надані медичні послуги відповідно до ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

“КП «Кролевецька ЦРЛ» проведено попередній розрахунок очікуваної суми коштів, які лікарня потенційно може отримати у 2020 році в сумі 21,0 млн.грн., при мінімальній потребі – 41 млн. грн. Результат – дефіцит як мінімум 20,0 млн.грн. Така катастрофічна ситуація з фінансуванням складеться у більшості центральних районних лікарнях. Місцеві бюджети будуть не спроможні утримувати дані заклади. Перед громадою міста та району гостро стоїть питання скорочення не лише штатної чисельності закладу, а й закриття відділень лікарні, як результат — вторинна (спеціалізована)   медична допомога населенню стане недоступною”, – йдеться у зверненні.

Тож, депутати районної ради вважають, що Уряд повинен взяти на себе відповідальність із забезпечення фінансування галузі охорони здоров’я на рівні не менше 5 % ВВП. Це дасть можливість уникнути зростання соціальної напруги,  модернізувати матеріально-технічну базу закладів спеціалізованої медичної допомоги, значно підвищити заробітну плату медичних працівників та забезпечити надання якісних і доступних медичних послуг.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: