Виговська

Держпродспоживслужба визначила, що Сейм забруднено фекаліями

Екологія | 18:01, 25.10.2019
 Поділитися

Поділитися в

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області 14.10.2019 року отримане повідомлення про факти виявлення загиблої риби в р. Сейм. З метою встановлення причин, що призвели до загибелі риби, було проведено відбір зразків загиблої риби та води з р. Сейм для досліджень.

Всього відібрано 1 зразок риби (лящ) та 4 проби води з р. Сейм в Путивльському (поблизу сіл Зіново та Харевка Зінівської сільської ради), в Білопільському (територія Нововирівської сільської ради) та Буринському (територія Пісківської сільської ради )районах.

За результатами досліджень, що проведені в Сумській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби України, не встановлено як причину загибелі риби інфекцій, радіаційних та електричних уражень, механічних пошкоджень. Причиною загибелі риби згідно експертного висновку встановлений токсикоз.

При мікробіологічному дослідженні води з р. Сейм в усіх районах було виявлено лактозо-позитивну кишкову паличку, в кількостях, що перевищували допустимі рівні (додаток 11 до ДСП 173-96) від 30 до 920 разів, та ентерококи, в кількості, що перевищували допустимі рівні від 3 до 8,6 разів. Патогенна мікрофлора в усіх пробах води не виділена, проте таке явище свідчить про масивне фекальне забруднення води, яке може бути зумовлене залповим скидом неочищених стічних вод в водний об’єкт.

З метою недопущення епідемічних ускладнень потрібно обмежити використання води з р. Сейм для господарських потреб та риболовлі до стабілізації ситуації.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Художественная ковка
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: