До уваги кролевчан! Визначений законом дед-лайн зі встановлення внутрішньобудинкових лічильників наближається

 Поділитися

Поділитися в

З 2 серпня 2017 року Україні набув чинності закон про комерційний облік теплової енергії та водопостачання, який Верховна Рада розглядала шість разів, відправляла на повторне читання, обговорила кілька десятків поправок і в підсумку прийняла.

Лічильники споживачам встановлюють власники тепло- і водомереж. Зокрема для кролевчан – це КП «Кролевецьводоканал», працівники якого мають забезпечити встановлення комерційних приладів обліку до 2 серпня цього року. Якщо цього не зробити, то до будинку не можна буде подавати воду, адже це призведе до накладання фінансових санкцій на підприємство.

У Кролевці є більше 90 багатоквартирних будинків, де мають бути встановлені відповідні прилади обліку.

Як прописано в законі, оператори мережі повинні повідомити власникам приміщень про намір поставити лічильники на холодну воду не пізніше, ніж за два місяці до дня установки. У цей же термін власники повинні отримати інформацію про вартість, реквізити і порядок оплати, який їм має надати КП «Кролевецьводоканал».

Власник або співвласники приміщень мають право протягом двох місяців після того, як отримали повідомлення, повідомити оператору мереж:

  • про свою згоду;
  • про намір запропонувати інші умови установки лічильника;
  • про намір поставити лічильник самостійно.

Якщо мешканці на повідомлення ніяк не реагують, то згідно із законом, оператор мереж приступає до установки приладів обліку. Те ж саме відбувається, якщо власники приміщення заявили про намір запропонувати інші умови або повідомили, що поставлять лічильники самі, але протягом чотирьох місяців з моменту повідомлення оператором цього так і не зробили.

У разі, коли власники перешкоджають встановленню лічильника, оператор може отримати судове дозвіл на сервітут – право обмеженого користування частиною приміщення, щоб прилади все-таки були встановлені.

Лічильники належать власнику приміщення, він же відповідає за їх збереження. Прилади беруть на облік протягом 14 днів з моменту установки або з моменту подачі звернення власника до оператора мереж.

Якщо лічильники холодної води є не у всіх власників квартир одного будинку, то решта, як і раніше, платять за кількістю людей, які “фактично користуються такими послугами”, – сказано в законі.

Під час обговорення законопроекту в залі парламенту основна дискусія розгорнулася навколо питання про те, хто – оператор або споживачі – повинен оплачувати установку лічильників. Всі поправки, які передбачали обов’язок комунальних структур оплачувати монтаж приладів обліку, депутати відхилили. Тобто, оплачувати купівлю та установку будуть мешканці будинків за власний кошт.

Заплатити за установку лічильників можуть органи місцевого самоврядування, законом передбачена така можливість, якщо в бюджеті є вільні кошти і місцева рада вирішить виділити на це гроші, то власникам будівель і квартир платити за лічильники не доведеться, а власником приладів буде вважатися власник загального майна будинку.

Окремо зазначено, що оператори мереж не мають права нав’язувати мешканцям свої прилади. При бажанні власник приміщення може самостійно купити лічильник і звернутися до оператора з вимогою, щоб той його встановив.

Скільки коштує установка? Для кожного будинку розраховується індивідуально, при цьому закон пропонує стандартну розстрочку платежу на п’ять років або будь-який інший термін, за погодженням сторін. Сума за підключення багатоквартирного будинку ділиться на всіх власників пропорційно розміру приміщень у володінні кожного з них. Для кролевчан, за попередніми обрахунками, лічильник та його установка вартуватимуть десь від 16 тисяч гривень, в залежності від діаметру труби “на вході” в будинок.

Витрати на обслуговування і заміну лічильників також відшкодовуються за рахунок споживачів. Для заміни лічильників діє така ж розстрочка, як і на установку, – на п’ять років або, за взаємною домовленістю, на інший термін. Загальний розмір плати за установку, заміну і обслуговування лічильників встановлюють виконавчі органи місцевих рад. Для прийому грошей за лічильники оператори мереж зобов’язані завести окремий рахунок і використовувати кошти тільки на ці цілі.

Законодавці прописали обов’язок для надавачів комунальних послуг не рідше, ніж раз на півроку, повідомляти споживачам, скільки в середньому платять за послугу інші користувачі в будинках такого ж типу, вказувати діючі ціни і тарифи і включати в рахунок рекомендації з енергоефективності.

Таким чином, процедури зі встановлення внутрішньобудинкових комерційних приладів обліку у Кролевці має розпочатися найближчим часом, щоб встигнути до 2 серпня. Після того, як лічильники будуть встановлені мешканці будинків, де їх поставлять будуть мати і внутрішньоквартирні лічильники і внутрішньобудинковий, якщо їх покази різнитимуться, то кролевчанам доведеться сплачувати цю різницю відповідно до методики. Тобто, кожен мешканець багатоквартирки буде зацікавлений у модернізації внутрішньобудинкових мереж та їх вчасному ремонті, а також, таким чином, можна буде прослідковувати, хто користується водою, ухиляючись від повноцінної сплати.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: