Виговська

Додаткове дослідження не підтвердило погану якість води в Кролевці

Суспільство | 19:02, 4.12.2019
 Поділитися

Поділитися в

У понеділок, 2 грудня від Лабораторії Шосткинського міськрайвідділу ОЛЦ МОЗ України до КП “Кролевецьводоканал” надійшли результати санітарно-мікробіологічного дослідження проб води з водопровідної мережі міста Кролевець.

Було досліджено проби води з резервуарів по вул. Олімпійський та Воїнів-Інтернаціоналістів, звідки постачається вода для потреб жителів міста. Також, були перевірені проби води з водогону на вулицях Пушкіна, Огієвських та Шевченка. За даними Лабораторії, вода в усіх точках забору відповідає вимогам ДСанПін 2.2.4-171-10.

Як розповіли в КП “Кролевецьводоканал”, серед населення поширена думка, що у нашому місті подають неякісну воду, проте дані лабораторних аналізів не підтверджують дані побоювання.

Головний інженер підприємства Дмитро Зиков, надав більш широке роз’яснення, щодо якості питної води в Кролевці. Так він зазначив, що вода подається користувачам з трьох скважин, якщо не враховувати частину мікрорайону Козин (за трасою), адже там є своя скважина і частина водогону, яка незалежить від централізованого, що прокладений по всьому місту.

“Ми подаємо воду зі свердловин, що розташовані на Воїнів-Інтернаціоналістів та Олімпійській. Підіймаємо її з підземного озера, що розташоване під нашим містом на глибині близько 500 метрів. Одна свердловина, що слугує лише для підживлення мережі, розташована на Олімпійській на глибині 90 метрів. Основна кількість води постачається зі свердловини на Олміпійський, що подає воду з глибини 480 метрів, саме з неї надходить у мережу понад 300 куб. метрів води за годину. На Воїнів-Інтернаціоналістів дві свердловини по 500 метрів мають  можливості подати в мережу лише 60 кубічних метрів води за годину, що використовуємо переважно в нічні часи, коли споживання води зменшується”, – сказав головний інженер .

За його словами, основні питання щодо якості питної води виникають через значну зношеність водопровідних мереж, а так як система водопостачання міста єдина, то потрібно міняти труби у всіх мікрорайонах і в будинках, особливо багатоквартирних.

“Ми неодноразово зверталися до Кролевецької житлово-експлуатаційної контори з метою злагодження дій для покращення якості питної води. Так, управителю багатоквартирних будинків, яким є ЖЕК потрібно проводити заходи з очищення внутрішньо-будинкових мереж та перевірити наявність фільтрів очистки, оскільки за словами мешканців багатоповерхових будинків вони відсутні. Відповіді від КП “Кролевецька ЖЕК” на наші звернення ми не отримали. Ми неодноразово наголошували, що обслуговуючі організації мають проводити відповідні роботи двічі на рік”, – додала директор КП “Кролевецьводоканал” Ніна Канівець.

Вона також наголосила на тому, що підприємство зверталося до КП “Кролевецька ЖЕК”  у відповідності до проектної документації відновити технологічне обладання (зворотний клапан, системи фільтрації та інше) у багатоквартирних житлових будинках.

“Якість питної води – це наша спільна відповідальність. Водопровідну мережу міста потрібно планово замінювати, адже пориви стаються все частіше і це призводить до числених скарг від мешканців нашого міста.  Потрібно періодично проводити відповідну роботу у багатоквартирних будинках, адже їх мережі теж потрібно промивати або замінювати. Ми подаємо якісну воду, що підтверджується результатами постійного моніторингу. Підприємство розробило 6 проектів для модернізації водопровідних мереж, які “зависли” через нестачу коштів. Наша галузь є однією з найважливіших і повинно фінансуватися не за остаточним принципом”, – підкреслила вона.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Художественная ковка
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: