Домашнє насильство – актуальна проблема для Кролевеччини

 Поділитися

Поділитися в

Як повідомили в Кролевецькому районному суді, проаналізувавши справи про адміністративні правопорушення за вчинення домашнього насильства, які перебували у них на розгляді у І кварталі 2017 та ІІ кварталі 2018 років, можна навести невтішні статистичні показники, які свідчать про наявність даної соціальної проблеми у Кролевецькому районі.

 

Так, на сьогодні в суді розглянуто 48 справ лише за три місяці цього року. На 43 осіб було накладено адміністративні стягнення, а щодо п’ятьох осіб було закрито провадження у зв’язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Згідно санкції ч. 1 ст. 173-2 КупАП до таких правопорушників можуть бути застосовані наступні види адміністративних стягнень:

  • штраф у розмірі від 170 до 340 грн , як вид стягнення застосовується лише з 07.01.2018 року у зв’язку з викладенням в новій редакції ст. 173-2 КУпАП Законом України від 07.12.2017 року № 2229-VIII.
  • або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин;
  • або адміністративний арешт на строк до 7 діб.

Так штрафами обійшлися 22 чоловік, на громадські роботи направлено 21 порушника, у поточному році адміністративний арешт не призначався.

Протягом 2017 року до відповідальності за ст. 173-2 КУпАП було притягнуто 148 осіб по 176 справам, з яких у 28 справах провадження закрито.

Нагадаємо, з 7 січня цього року набув чинності Закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, в якому запропоновано новий підхід до боротьби з цим негативним явищем у суспільстві. Під домашнім насильством тепер розуміється будь-яка дія фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, а також погрози вчинення таких діянь.

Закон, який запроваджує кримінальну відповідальність за домашнє насильство (№2227-19), теж ухвалений парламентом у грудні минулого року, але набуде чинності лише через рік — 11 січня 2019 року. Зокрема, почне діяти кримінальна відповідальність за вчинення систематичного домашнього насильства, що передбачатиме покарання у вигляді позбавлення волі строком до 2 років.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: