Допомога на дітей одиноким матерям призначається за новими умовами

 Поділитися

Поділитися в

При нарахуванні допомоги тепер у дохід враховуватимуть і субсидію.

На минулому тижні уряд затвердив постанову від 22 липня 2020 року №632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги». Саме цей документ диктує новий порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для усіх видів державної соціальної допомоги. Зміни також торкнулись виплат матерям-одиночкам та малозабезпеченим родинам.

Відтепер до середньомісячного сукупного доходу враховуються: заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб; грошове забезпечення військовослужбовців; пенсія; стипендія, зокрема з сумою її індексації, нарахованої відповідно до закону (крім соціальної стипендії, яка надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа); соціальні виплати, зокрема житлова субсидія та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу; допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування; грошові перекази, отримані з-за кордону; інші доходи, відомості про які отримано від ДПС і Пенсійного фонду України, а також доходи, які задекларовано особою.

Якщо раніше соціальний статус визначався на момент звернення за допомогою малозабезпеченим сім’ям, відтепер оцінюється період, за який враховуються доходи.

Комісійних розглядів справ нове законодавство не передбачає.

Період врахування доходів для призначення допомоги на дітей одиноким матерям та допомоги малозабезпеченим сім’ям становить два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги. Наприклад, якщо особа звертається з серпня, то дохід буде враховуватись за перше півріччя 2020 року. Інформацію про склад сім’ї заявник зазначає в декларації.

Допомога на дітей одиноким матерям надається в розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за період, за який враховується дохід.

Не призначається допомога на дітей одиноким матерям та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, якщо у складі родини є працездатні особи, які досягли 18-річного віку, станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіту за денною формою навчання, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи.

Якщо ж у зазначеному випадку ці особи сплатили ЄСВ (за 3 місяці), доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за тими, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку, за хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, орфанні захворювання та ін., доглядали за особою з інвалідністю I групи, за особою з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю, а також за особами, які досягли 80-річного віку, надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства, то вони можуть розраховувати на соціальну допомогу.

Не буде призначатись допомога тим сім’ям, де особи, які входять до їх складу, протягом 12 місяців перед зверненням здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку, сума яких перевищує 50 тис. грн, у власності родини є друга квартира чи більше, ніж один транспортний засіб, молодший 15 років (крім мопеда і причепа). При цьому не враховуються транспортні засоби, отримані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через органи соціального захисту населення.

Під виключення законотворці віднесли ситуацію, якщо у складі сім’ї є непрацюючі працездатні особи, станом на початок періоду, за який враховуються доходи і протягом цього періоду зареєстровані в центрі зайнятості, як безробітні менше трьох місяців, або які не сплатили ЄСВ сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи, то такі громадяни мають право претендувати на допомогу, але не більше, ніж на два шестимісячні періоди. При цьому зазначені такі умови: у складі родини є особа з інвалідністю і потребує постійного догляду; відсутність будь-якого джерела доходу, пов’язана з тривалою хворобою когось із сім’ї.

Допомога на дітей одиноким матерям за таких умов на наступний строк призначається не раніше, ніж через шість місяців після завершення виплати такої допомоги. На один шестимісячний період – якщо сім’я є багатодітною і звернулась за соцвиплатою у липні – грудні 2020 року, для малозабезпечених родин, якщо у складі є одинока мати (батько), що не перебуває у шлюбі.

Нагадаємо, що в липні виплати одиноким матерям та багатодітним сім’ям були призупинені через не проголосовану постанову. Управління соцзахисту документи від громадян приймало, але нарахування не робились до моменту оприлюднення документу. Як повідомили в УСЗН, виплату за липень відповідні категорії населення отримають пізніше. На сьогодні у Глухові зареєстровано 172 одинокі матері та 371 малозабезпечена сім’я.

Джерело: Глухів.INFO

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: