“Доступні ліки” відпускаються мешканцям Кролевеччини + перелік аптек

Медицина | 19:22, 25.01.2018
 Поділитися

Поділитися в

Як повідомили в Кролевецькому районному центрі первинної медико-санітарної допомоги, мешканці району знову можуть отримувати безкоштовні  або з частковою доплатою медикаменти за урядовою програмою “Доступні ліки”.

У Міністерстві охорони здоров’я України видано Наказ, яким затверджено перелік ліків, що підлягають відшкодуванню. З реєстром препаратів можна ознайомитись на сайті МОЗ. Наразі в програмі доступні 239 препаратів від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2 типу та бронхіальної астми.

Колишній перелік, який діяв до цього часу, містив 199 найменувань препаратів. Всього повністю держава відшкодовуватиме вартість 34 препаратів. Доплата за інші, залежно від роздрібної ціни препарату та розміру відшкодування державою, коливається від 0,09 грн до 311 грн.

Щоб отримати рецепт на медичний препарат пацієнтам потрібно звернутися до свого терапевта чи сімейного лікаря, а потім пред’явити його в аптечному закладі, з яким було укладено відповідну угоду.

У Кролевецькому районі аптечні заклади, які співпрацюють з ЦПМСД за даною урядовою програмою – це ФОП “Малахов”, ТОВ “Фармамед”, КП СОР “Суми-Фарм” (центральна аптека № 27), ТОВ “Прана-Фарм” та ТОВ “Ультраспецмонтаж” (Аптека Низьких Ц).

У МОЗ також повідомляють, що міністерство разом з Урядом працює, щоб вже в лютому було збільшено перелік ліків, які можна буде отримати за програмою на 100% безоплатно.

Нагадаємо, що на Кролевеччині у 2018 році заплановано використати 981 тис. гривень. на реалізацію даної програми.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: