“Душа, як скрипка на семи вітрах”: у Кролевці відбувся авторський вечір Валентини Мироненко + Фото

Культура, Персоналії | 22:50, 21.06.2018
 Поділитися

Поділитися в

Вчора, 20 червня, у світлиці центральної бібліотеки зустрілися поціновувачі таланту нашої землячки, лауреата Всеукраїнської премії імені О. Олеся, «Берегині-2016» Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники» Валентини Мироненко.

“Душа, як скрипка на семи вітрах…” – так було названо авторський вечір поетеси і відомої в області журналістки не випадково, адже це робоча назва нової збірки віршів, яка ще не видана. Саме з цього творчого доробку зачитувала Валентина Мироненко свої вірші. Вперше вони були презентовані широкому загалу. Її інтимна лірика та громадянська поезія вкотре зачаровувала слухачів.

На авторський вечір зібралося багато людей, серед яких представники влади, учнівська молодь, творчі колективи, вчителі, колеги з журналістських кіл Кролевеччини, друзі, однокласники та рідні – всі вони є поціновувачами поетичного дару  нашої Берегині.

Чудовим подарунком для Валентини Степанівни став виступ найменшого члена великої родини поетеси, онука Іллі Давиденка, учня Сумської школи, який прочитав вірш, що був написаний про нього. До речі, Валентина Мироненко багато як поетичних, так і прозових творів присвятила саме йому і натхнення на створення абетки “Що у щуки за щокою?” прийшло завдяки непосидючій енергії юного Іллі.

Щирими були виступи її однодумців і друзів, серед яких заслужений працівник культури України Валентина Зенченко, Почесний громадянин Кролевеччини Анатолій Петрусенко, колеги по журналістському цеху Зінаїда Красюк-Сорока та Володимир Герман, творчі подруги Ольга Бобрик та Надія Данченко, з якими мають вже спільні пісенні доробки. Скориставшись поетичними рядками В. Мироненко, побажав усім присутнім голова Кролевецької РДА Олег Кучерявий весни в душі і ділах на благо Кролевеччини. Він також подякував землячці за любов до рідного краю, який вона невтомно прославляє. Також слово взяли начальник відділу культури РДА Наталія Сіра та начальник управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму міськради Наталія Діброва.

Привітали поетесу і з рідного Бистрика. На гостину до землячки із запашним короваєм приїхали Бистрицький сільський голова Дмитро Демиденко, вчитель Бистрицької ЗОШ Олександр Говійний та Катерина Ведьмідь. Також, з пам’ятними дарунками прийшли і директор ЗОШ № 2, в якій свого часу навчалася господиня заходу, Ірина Ілляшенко, а також директор дитячої школи мистецтв Ірина Грабчук та завідуюча відділом образотворчого мистецтва Валентина Чуприна з вихованцем, які спільно втілювали в життя ідею абетки. Привітала В. Мироненко на творчому вечорі, разом зі своїми учнями і голова громадського об’єднання «Кролевецьке  джерело» Ольга Петрова та багато інших.

На заході панувала щира і невимушена обстановка і все це завдяки організаторам і чудовій ведучій, заввідділом обслуговування центральної бібліотеки Людмилі Больбі. Свої пісенні дарунки, на вірші В. Мироненко і музику Н. Данченко та О.Бобрик дарували присутнім творчі колективи “Мальви”, “Зорі”, “Пісенне джерело”, “Берегиня” та окремі виконавці Тетяна Широкова та Валентина Шкурко.

Розчулена Берегиня Валентина Мироненко подякувала всім за чудову авторську зустріч, яка відбулася з нагоди 50-річчя творчої діяльності поетеси та до 20-річчя ГО «Кролевецьке земляцтво в м. Києві», у рамках проекту «Цвіт нашого роду».

Фото: Володимира Германа

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: