Виговська

Головлікар Кролевецької ЦРЛ розповів про алгоритм дій у разі виявлення хворого на коронавірус

Медицина | 13:53, 3.03.2020
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 3 березня, в Україні офіційно підтвердили один випадок захворювання на коронавірус COVID-19 в Чернівецькій області. Захворів чоловік, що нещодавно повернувся з Італії. Дана новина стала топовою в усіх соціальних мережах, новинних стрічках тощо.

Кролевчани теж занепокоєні інформацією про небезпечне захворювання  і на сесії Кролевецької міської ради, 28 лютого, підіймалося дане питання. Перед присутніми виступив головний лікар Кролевецької ЦРЛ Сергій Побивайло.

“Сьогодні ми направили листа на Кролевецьку районну державну адміністрацію щодо скликання комісії з питань ТЕБ та НС, адже нам потрібно вирішити, зокрема питання, де ми будемо розміщувати людей, що контактували з хворими на коронавірус чи мали такий потенційний ризик, на прикладі Нових Санжар. Це спільне питання, зокрема з залученням епідеміологів, яких в нашому районі немає. Лабораторний центр (колишню СЕС) у нас закрили, тепер ми підпорядковуємося Глухову, а питання серйозне і потребує спільного вирішення. Що стосується конкретно ЦРЛ, то у нас є відповідний Наказ і розроблений алгоритм дій у випадку виявлення на території району хворого з підозрою на коронавірус”, – підкреслив Сергій Побивайло.

Було конктретизовано, що при виявлені хворого з підозрою на коронавірус COVID-19, його поміщають або в бокс ЦРЛ чи ізолюють за місцем проживання, до приїзду бригади з обласного центру. На сьогодні, на всю область створено лише дві таких бригади з відповідним оснащенням та екіпіруванням. Дані бригади будуть доставляти таких хворих до міста Суми, де визначено три медичні заклади, які будуть лікувати людей від даного захворювання.

У зв’язку з підтвердженням захворювання на коронавірус було змінено правила виклику швидкої допомоги. Тепер швидка допомога буде реагувати на виклики людей з високою температурою і симптомами, характерними для коронавірусу. Таку заяву зробив заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Луфер під час сьогоднішнього брифінгу.

За його словами, наразі вносяться зміни до порядку виклику швидкої допомоги і лікаря на період, коли в Україні очікуються випадки можливого зараження SARS-CoV-2.

Дані зміни вносяться для того, щоб людина з підозрою на коронавірус знаходилася вдома в очікуванні лікаря, а не добиралася самостійно до поліклініки у громадському транспорті, створюючи загрозу для оточуючих.

Луфер стверджує, що медики швидкої допомоги вже ознайомлені з планом дій на випадок спалаху коронавірусу в Україні.

Нагадаємо, що Уряд створив спеціальну інфосторінку з усією актуальною інформацією щодо коронавірусу і звертається до громадян зберігати спокій і послуговуватися лише офіційними джерелами інформації і доказовою медициною: https://covid19.com.ua

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Художественная ковка
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: