Хто такий В’ячеслав Жовтя?

 Поділитися

Поділитися в

З 2014 року на політичній мапі Кролевеччини з’явилася людина, яка є представником нової генерації управлінців, що набираючись все більшого досвіду, гартуючись від постійного обману та ненажерливості політиканів, зростає справжнім лідером, людиною, яка зможе згуртувати і повести за собою нашу об’єднану громаду. Це 36-ти річний В’ячеслав Павлович Жовтя. Саме він є розробником багатьох інвестиційних програм нашого міста, вміє з нуля створити центр надання адміністративних послуг європейського зразка, не лише досконало розбирається у питаннях державного фінансування, а й знає, що потрібно змінити, щоб система працювала ефективно. Він є куратором Молодіжної Ради при Кролевецькій міській раді. Можна сміливо сказати і не схибити – перед нами реальний управлінець, але не той, що нахрапом чи погрозами, або обманом і солодкими обіцянками змушує підкорюватися людей, а той, що своєю м’якою силою, авторитетом, знаннями і досвідом, закладеними батьками людськими якостями, очолить новий етап розвитку Кролевеччини.

Ви не є публічною людиною, хоч і з 2014 року член партії ВО «Батьківщина», були депутатом міськради, заступником міського голови, а нині керівник відділу економічного розвиту та інвестицій, ми не часто бачимо Вас у ЗМІ. З чим це повязано?

Знаєте, не те щоб зовсім не публічна людина, але дійсно не шукаю цієї публічності спеціально, не намагаюся в ЗМІ чи соцмережах «роздувати» якісь проблеми, щоб потім «героїчно» з ними боротися. Хоча у вирішенні тих питань, де потрібне максимальне висвітлення і визначення думки громади, завжди готовий брати участь.

Взагалі, в Кролевці вже усталені традиції триматися зубами за владу, не давати розвиватися молоді в політичній площині зокрема, якщо в тобі побачили загрозу своєму «правлінню», то обманом, підлістю, змовами чи умовляннями, але змусять відійти на другий план. Всі говорять, що діти і молодь – це наше майбутнє, але в реальність цього ніхто не втілює. Саме через це від нас вже виїхало багато фахової молоді – це медики, вчителі, професіонали в різних галузях. Вони прагнуть розвитку, а їх стримують, все ж вони будуть реалізовані, але, на жаль, не у нас. Як говорив Петро І: «Подчиненный перед лицом начальствующим должен иметь вид лихой и придурковатый, дабы разумением своим не смущать начальство». Так, на жаль, і живемо.

Чому Ви вирішили заявити про себе саме перед черговими місцевими виборами?

Тому, що я розумію, що ми стоїмо на шляху еволюційних змін, а як відомо: ніщо не зупинить ідею, час якої настав. Новий адміністративно-територіальний поділ, децентралізація і надання місцевому самоврядуванню більше повноважень, а значить і відповідальності за кожного жителя громади, змушує приймати не прості рішення. Я знаю скільки було втрачено можливостей для розвитку. Не можна допустити, щоб Кролевеччина знову повернулася до феодального правління. У мене не має магазинів чи інших бізнесових інтересів, щоб їх лобіювати бувши при владі, як це робилося десятиліттями, на що заточені місцеві еліти і сьогодні. Цю систему потрібно зламати, щоб побудувати якісну модель управління, яка близька людям, яка відстоює їх інтереси. Усі кролевчани прагнуть змін, а я хочу бути їх частиною. У цьому мене підтримує родина, друзі, мої колеги, однопартійці.

У 2015-2017 роках Ви були депутатом міської ради від ВО «Батьківщина», на виборах у 2017 році Вас також обрали люди від цієї політичної сили, але Ви відмовилися від депутатства і стали заступником міського голови, а потім ліквідували Вашу посаду і Ви були призначені начальником відділу економічного розвитку та інвестицій. З чим повязана така дивна карєра?

Я думаю ні для кого я не відкрию таємниці, якщо скажу, що люди обирають одне, а потім, через «договорняки» місцевих еліт, у владі з’являються «рєшали», які намагаються відкусити владного пирога задля особистих інтересів. Кілька разів мені доводилося приймати не прості рішення, але завжди на передньому плані були люди, які мені вірили, щоб не підводити їх доводилося поступатися своїми планами, амбіціями. Але моя поступливість – це не слабкість, а реальне розуміння процесів і політичного порядку. Більше я не готовий миритися з таким ходом справ, адже не бачу в цьому користі для громади, хоча мене досі переконують в іншому. Ніхто не виконує обіцянок ні перед своїми виборцями, ні перед партнерами. Я хочу, щоб повальний обман нарешті закінчився. Я прагну об’єднати усіх навколо однієї єдиної мети – розвиток нашої малої батьківщини, а не окремих її членів.

Звідки у Вас така впевненість, що Ви зможете зламати зацементовану десятиліттями систему чи не призведе це до розколу спочатку серед політичної еліти, а потім і серед кролевчан?

Ні, я так не вважаю. Адже головне завдання сьогодні, яке стоїть перед усіма нами – це обрати достойних представників громади, які бачать не себе в Кролевеччині, а Кролевеччину в собі. Я знаю, як втомилися і представники політичних партій, і бізнесових кіл, і наші люди від постійного розділення на своїх і чужих. Таких у нас немає, бо ми всі – кролевчани: і в селах, і в нашому рідному місті. Якщо дивитися на нашу спільноту ширше, без «корони на голові», то можна побачити безліч ідей, планів і намагань, які нас об’єднують, роблять справжньою громадою. Впевнений, що усі учасники виборчого процесу розуміють, що без якісних змін ми можемо стати закритим селищем міського типу в розрізі всієї громади, але це не наш шлях. Ми – кролевчани достойні більшого!

Тобто сьогодні ми говоримо про Ваші плани балотуватися на голову Кролевецької обєднаної територіальної громади?

Так, ми говоримо саме про це. Я прийняв рішення взяти участь у виборчих перегонах разом зі своєю командою ВО «Батьківщина». Я не зраджу своїх виборців і пропоную усім кролевчанам підтримати нашу команду, адже її члени, з якими ми всіх познайомимо детально, вже давно заслужили повагу від кролевчан своїми щоденними справами, а не обіцянками.

І на останок, якими Ви бачите Ваші перші кроки у разі обрання?

Ліквідація нашого району, як регіонального суб’єкту і поява якісно нової форми територіального устрою не залишає особливого вибору: в першу чергу треба подумати про людей, про тих спеціалістів, які внаслідок реформи ризикують залишитися без роботи в селах, у структурах районної влади. Потрібно максимально захистити наших людей – це і працівників культури, освіти, управлінської вертикалі. Людей, що як і я, заради спільної справи, заради кролевчан, викладалися на всі сто, але результати їх роботи були знівельовані недолугим керівництвом. Наступний крок – це формування якісно нового бюджету громади та реальне планування, як залучити кошти європейських грантів, фонду регіонального розвитку, різноманітних бюджетних програм на Кролевеччину. Це все без пафосу і піару, а з якісною комунікацією між владою та нашими громадянами.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: