Інвалідами людину роблять стереотипи, а не діагноз

Суспільство | 13:59, 3.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 3 грудня в багатьох країнах світу відзначають Всесвітній день людей з інвалідністю.

Як інформують на сайті Кролевецької районної ради, напередодні свята, в Кролевецькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Кролевецькому учбово-виробничому підприємстві УТОС, Кролевецькому Будинку-інтернаті для людей похилого віку та інвалідів зібралося багато відвідувачів та гостей на урочистості. У кожному закладі була підготовлена своя програма з відзначення даного свята. Традиційно, гостями цих закладів є представники всіх гілок влади, підприємці, працівники галузей культури, освіти тощо. Вони нагороджують достойних та дарують подарунки.

Незважаючи на діагнози і щоденні проблеми, люди з особливими потреба володіють і особливими талантами, які радо і з гордістю демонструють повсякчас. Сила духу і щирість їхніх сердець, що світяться в очах, заряджають енергетикою, просто змушують повірити, що будь-які труднощі можна подолати, стати успішними.  Адже інвалідами людину роблять стереотипи та судження, різноманітні бар’єри, будь-то політичні, економічні чи навколишнього середовища, а не діагноз.

Ні для кого не секрет, що в нашій країні для людей з обмеженими можливостями ще створено дуже мало умов для їх глибокої соціалізації та реалізації. Це стосується практично будь-якої сфери життя, від доступу до необхідних закладів і до працевлаштування. І цього дня варто не лише відзначити свято, а й замислитись про те, що ми можемо дати цим людям, як допомогти, щоб не принизити, а сприймати як рівних, корисних, необхідних членів нашого суспільства. Бо, дивлячись на численні приклади особливих людей, будь-то фізик-математик Стівен Гокінг, композитор Людвіг ван Бетховен, австралійський мотиватор, оратор Ніколас Джеймс “Нік” Вуйчич чи наш відомий кролевчанин Микола Калюк та багато інших, правильно було б зазначити, що без них наше життя не було б таким наповненим і різноманітним, і ми дуже б багато втратили, аби не здатність цих людей робити світ навколо кращим.

Фото з сайту Кролевецької районної ради

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: