Капустяний переполох у Кролевці: ціни на білокачанну встановили рекорд

 Поділитися

Поділитися в

Ціни на капусту рекордно зросли. Так, вартість за кілограм білокачанної минулорічного врожаю вже перевищує 30 гривень. Можна говорити про те, що з початку року капуста подорожчала більш ніж на 100 % і встановила рекорд.

Стрімким зростанням ціни скористувалися і кролевчани. Так, одні бідкаються на вартість, інші ж на цьому намагаються заробити, адже ще вчора на Кролевецькому центральному ринку власну капусту продавали за 20 гривень\кілограм. Скупивши у продавчинь їхню городину, підприємливі люди підняли на неї ціну до 30 гривень за кілограм і ще й говорять про те, що у них все ж дешевше ніж в магазинах.

“Мені для роботи потрібна капуста. Тож, я кожного дня купую свіжу і ціну моніторю, адже вже за качан виходить десь близько 80 гривень. Ще вчора у бабусь купував по 20 гривень за кіло, сьогодні ж у них вже продукції немає, а біля супермаркету продають за 30 гривень\кілограм. З такими цінами борщу не наїсися”, – говорить підприємець Євген.

Тим не менш галузеві експерти не виключають, що вже найближчим часом темпи подорожчання минулорічної білокачанної капусти в Україні можуть істотно знизитися. Свою думку фахівці аргументують активним збільшенням пропозиції капусти нового врожаю на ринку. Зокрема, вже сьогодні ця продукція надходить з Македонії та Узбекистану, причому рання капуста з Узбекистану пропонувалася до продажу за 25-26 грн/кг($0,93-0,97/кг), імпортна продукція з Македонії – по 28-30 грн/кг($1,05-1,12/кг). Про це повідомляють “Українські новини”.

Більш того, на поточному тижні до збору врожаю капусти приступили фермери з Закарпаття. Поки цю продукцію пропонують поодинокі господарства невеликими партіями по 25-28 грн/кг ($0,93-1,05/кг). Проте вже наступного тижня виробники регіону планують вийти на ринок більш масово, що неминуче зробить негативний вплив на ціноутворення в сегменті минулорічної капусти.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: