Кролевчан шокували платіжки за газ

Суспільство | 11:26, 18.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

Мешканці району почали отримувати платіжки за спожитий у листопаді газ. Вказані там суми викликали невдоволення та нерозуміння серед кролевчан, адже суми до сплати там значаться в рази більші, ніж були в попередньому місяці.

Не всі одразу зрозуміли, що не так з платіжками. З’ясувалося, що газопостачальне підприємство запровадило рекомендовану плату за наступний місяць

Рекомендований платіж – це ще одна – восьма графа у квитанції. Тобто, до вартості вже спожитого у листопаді газу додали прогнозовану вартість енергоносія, який ви можете використати у грудні.

Поруч з сумою помістили повідомлення про необхідність здійснити оплату протягом 5 днів після отримання рахунку.

«Це що, дають у грудні дві пенсії, щоб ми її за передплату за газ одразу й віддали? Як я можу знати, скільки газу спалю за грудень, що вони мені рекомендують? Кожну копієчку прораховую, адже на пенсію не пошикуєш, а тут ще й такий «подарунок» до свят. За світло передплату не сплачую, тож і за газ не буду. Пенсію ж наперед не платять», – бідкається Варвара Григорівна.

Як пояснює “СУМИГАЗ ЗБУТ”, запровадження рекомендованого платежу допоможе споживачам уникнути нарахування пені та штрафів.

Прийнятий Верховною Радою в листопаді Закон України «Про житлово-комунальні послуги» запроваджує нарахування штрафних санкцій – пені. Згідно нового закону, пеня може з’явитись при найменшому порушенні термінів платежу за комунальні послуги та газ, адже в законі передбачено, що відсотки будуть нараховуватись  за кожен день несплати.

Для чого введено рекомендований платіж

В зв’язку з цим, постачальники газу в рахунках для споживачів ввели нову графу – рекомендований платіж на наступний місяць. Сплата рекомендованого платежу дозволить споживачам уникнути боргів за газ, а разом з ними – нарахування пені та штрафів.

Як розраховується рекомендований платіж

При розрахунку рекомендованого платежу по кожному споживачу враховують вартість прогнозного споживання газу в наступному місяці. Прогнозне споживання газу розраховують виходячи із середньорічного об’єму споживання, яке множиться на місячну частку (відсоток), встановлену в додатку №1 до Кодексу ГРМ для кожної групи споживання. Що стосується групи споживання, то вона визначається виходячи з того,  які газові прилади встановлені та використовуються. Номер групи зазначений у нижньому лівому куті рахунку на оплату за газ.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: