Кролевчан закликають вакцинуватися від грипу

Медицина | 15:23, 13.11.2018
 Поділитися

Поділитися в

На ГРВІ за жовтень місяць 2018 року по Кролевецькому РЦ ПМСД зареєстровано 483 осіб, з них 247 дітей, що типово для цієї пори року. Випадків грипу не зареєстровано. За період з 1 по 6 листопада захворіло на гострі респіраторні вірусні інфекції 112 чоловік, з них 66 дітей. Про це повідомила головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Побивайло на апаратній нараді в РДА.

До груп ризику по захворюваності на грип відносяться наступні категорії населення: діти до 5 років та вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на цукровий діабет, на хронічні серцево-судинні захворювання, з захворюваннями легень та іншими тяжкими хронічними захворюваннями.

До професійної групи ризику: медичні працівники, вчителі та вихователі, продавці, водії громадського транспорту та інші.

З метою профілактики захворюваності серед груп ризику проведена вакцинація медичних працівників 54 осіб, що становить 41 %. В кабінеті щеплення Кролевецького РЦ ПМСД № 16 надається послуга по вакцинації населення району.

Аптечні заклади міста приймають заявки на закупівлю вакцини від населення. Вартість вакцини виробництва Франції – від 295 гривень. Восени для проведення вакцинації звернулося 82 жителі міста Кролевець, з них 13 дітей. Вакцина була придбана за власні кошти.

На сьогодні з’явилася можливість проведення дослідження методами ПЛР та імунофлуоресценції матеріалу від хворих для уточнення діагнозів на грип та ГРВІ (ціна такого обстеження на грип за 2 види 307, 56 грн., імунофлюоресцентної мікроскопії за 7 видів 192,29 грн.).

В епідсезон 2018-2019 р.р. очікується циркуляція трьох штампів грипу: А «Мічіган», А «Сінгапур», В «Колорадо».

На переконання головного лікаря Кролевецького РЦ ПМСД вберегтися від грипу допоможе вакцинація.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: