Кролевчанам нагадують, як вберегтися від коронавірусу

Медицина 15:37, 25.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

Згідно з наявними даними, передача вірусного збудника COVID-19 відбувається від людини до людини, головним чином, повітряно-крапельним шляхом при знаходженні людини в безпосередній близькості (в межах 1 метра) від хворого. Також має значення час контакту з потенційнозаразними виділеннями у вигляді крапельних частинок здихальних шляхів хворого, наприклад, при кашлі, чханні або спілкуванні на близькій відстані. На цьому наголошує завідуюча Глухівського відділу обласного лабораторного центру​​​​ Марина Матвієнко.

Здатність до поширення вірусу серед населення залежить від кількості життєздатних вірусних частинок, що виділяються хворим, наявності або відсутності кашлю, типу контакту з оточуючими, стану імунітету людини, а також вжитих заходів захисту.

Таким чином, кожен з нас може вжити заходи щодо мінімізації ризику захворювання на COVID-19:

1. Не панікуйте, оптимістичний настрій та спокій повинні бути Вашими супутниками!

2. Дотримуйтесь соціального чи фізичногодистанціювання, особливо в місцях масового скупчення людей в закритих приміщеннях. Подумайте, чи так важно Вам бути у закритому приміщенні магазину, банку, кафе чи ресторану? Чи так важливо підтримувати звичку «прогулятись по магазинах»? Чи можу пройти пішки та не користуватись громадським транспортом?

3. Роботодавці вкотре розгляньте можливість вжиття таких заходів, як:

– не допускайте хворих осіб до роботи;

– забезпечте використання засобів індивідуального захисту в колективах;

організуйте умови для дистанційної роботи Ваших працівників;

– мінімізуйте кратність та тривалість зборів Вашого колективу (нарад, конференцій тощо), переведіть їх у режим он-лайн;

забезпечте мінімізацію побутових контактів у стінах Вашого закладу (зменшення особистих спілкувань, спільного святкування або спільного прийому їжі, які не передбачають використання засобів індивідуального захисту)

4. Використовуйте засоби індивідуального захисту в закритих приміщеннях та громадському транспорті.

5. Дотримуйтесь гігієни рук. Підкреслюю – не зловживайте антисептиками, щоб не пошкоджувати шкіру, а частіше мийте руки з милом! Намагайтеся не торкатися обличчя!

6. Дотримуйтесь чистоти приміщень! Що означає регулярне прибирання із миючими засобами та помірковане застосування дезінфікуючих засобів. Частіше провітрюйте приміщення!

7. Самоізоляція на період хвороби. Проявіть свідомість – якщо захворіли – залишайтесь вдома та зверніться до свого сімейного лікаря! Це збереже не тільки Ваше здоров’я, це є критичним кроком для збереження здоров’я Ваших колег, друзів, сусідів.

8. Бережіть осіб із груп ризику!

Біля 90% смертельних випадків трапилось серед осіб із групи ризику. Ризик захворіти у них в 50 разів більший, ніж у всіх інших. Це літні люди та особи, які мають супутні захворювання. Перш за все, це цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання нирок, легень.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору