Кролевчани мають змогу отримати соціальну допомогу з догляду за одинокими людьми похилого віку

Суспільство | 19:12, 14.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

За інформацією обласного Департаменту соціального захисту населення, розмір грошової допомоги становить 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Зокрема, на листопад цього року розмір допомоги на догляд для такої категорії осіб становить 684,80 гривень.

Така допомога призначається з дня звернення за її призначенням. Днем звернення вважається день прийняття заяви з усіма необхідними документами. Якщо заява про призначення допомоги на догляд з усіма необхідними документами надсилається поштою, днем звернення вважається дата на поштовому штемпелі з місця відправлення заяви. Наразі на Сумщині 1228 престарілих осіб отримують таку допомогу. З початку року з державного бюджету виплачено 41,1 млн гривень.

З 1 січня 2020 року здійснюється призначення і виплата державної соціальної допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) потребують постійного стороннього догляду, якщо такі особи звернулись за її призначенням до
1 листопада 2020 року. Підтвердженням належності до цієї категорії є інформація про відсутність працездатних родичів (незалежно від місця їх проживання), зобов’язаних за законом їх утримувати, що зазначається у поданій заяві про призначення допомоги на догляд.

Довідка. Державна соціальна допомога на догляд призначається одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду, а також одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», одинока особа – особа, яка не має працездатних родичів, зобов’язаних за законом її утримувати.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: