Виговська

Кролевчани можуть відвідати воєнно-історичну реконструкцію бою на річці Есмань

Історія | 19:58, 28.08.2019
 Поділитися

Поділитися в

З 2013-го року щорічно 2 вересня на кордоні Кролевецького та Шосткинського районів проходить військово-історична реконструкція бою на річці Есмань.

Відтворюють події 1941 р коли радянські війська вели героїчну оборону рубежів на річці Есмань. Бій на Есмані – маловідома сторінка Великої Вітчизняної. Вперше докладно ці події описані в книзі  шосткинського краєзнавця Сергія Шишкова «Есманська епопея 1941»

У серпні 1941 р 28-й механізований полк оперативних військ НКВС СРСР на чолі з полковником Гавришем був перекинутий на залізничну станцію Терещенська. Підрозділ протистояв військам 2-ї танкової групи Вермахту під командуванням Гудеріана. Полк мав перешкодити фашистам вдарити у тил Червоної Армії. На берегах Есмані, біля залізничного роз’їзду Пиротчине знаходилися позиції головних сил нашого підрозділу. Героїчна оборона цих рубежів тривала з 29 серпня по 2 вересня 1941 р Потужний удар по нашим військам було завдано 1 вересня. У бій кинули 3-тю танкову дивізію «Берлін-Бранденбург» (командувач генерал-лейтенант Модель). В основному вона була укомплектована легкими танками Pz Kpfw II. 13 годин фашисти безуспішно штурмували радянські позиції. Червоноармійців обстрілювали танки і артилерія, їх бомбили з повітря …

Бій на Есмані реконструюють члени військово-патріотичних і спортивних організацій Шостки та Кролевця.

Біля пам’ятного знаку традиційно проходить мітинг за участю керівників Кролевеччини, представників ветеранських організацій, громадськість …

Не буде винятком і поточний рік. Як повідомляє начальник відділу культури Шосткинської міськради Ігор Фатун, в понеділок, 2 вересня, відбудеться реконструкція бою на р. Есмань. Початок о 15:00. Запрошують усіх бажаючих.

Джерело: Шостка.INFO

Фото з архіву

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Художественная ковка
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: