Кролевчани відзначають 135-річчя від дня народження Олекси Грищенка

Персоналії | 16:32, 4.04.2018
 Поділитися

Поділитися в

2 квітня виповнилось 135 років від дня народження  нашого земляка Олекси Грищенка –  видатного художника, письменника, мистецтвознавця. Саме цього дня в центральній бібліотеці проведено День  краєзнавства «Великий українець з рушникового краю», в ході якого проведений огляд літератури та матеріалів про відомого художника. Про це повідомили в краєзнавчому музеї міськради.

Наступною сторінкою цього заходу була  презентація книги: «Віта Сусак. Олекса Грищенко. Динамоколір», яку презентував науковий співробітник краєзнавчого музею Олег  Пластун. Валентина Позняк поділилася спогадами про прочитану книгу «Україна моїх блакитних днів», яку вона вкотре перечитує і кожен раз знаходить для себе щось нове. Учасники  зачитували  уривки з його книги, які найбільше їм  запали в душу.

Довідково: Олекса Грищенко  був одним з перших українських художників, який ознайомив світ з вітчизняним мистецтвом і виборов йому належне місце в світовій культурі. Майже все життя він прожив за межами батьківщини. Його талант засяяв яскравою зіркою на Паризькому небосхилі після того, як Фернанд Леже розмістив акварелі невідомого українця біля своїх на всесвітньо відомому « Осінньому салоні» у Гран – Пале на Єлисейських полях. Його картини прикрашають музеї Європи, Америки, Росії, України. Олекса Васильович всі 94 роки свого життя з любов’ю згадував рідний край, свою землю, сумував за нею. Далеко від України він написав свої спогади  у книзі «Україна моїх блакитних днів» – про життя  і побут тогочасного Кролевця. Повернення Олекси Грищенка в Україну почалося у 1990-х роках, тому сьогодні робляться всі спроби, щоб відкрити глядачам життєстверджувальний талант живописця.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: