Кролевецька “Клініка, дружня до молоді” закликає і запрошує пройти безкоштовне тестування на ВІЛ

Медицина | 16:55, 28.11.2018
 Поділитися

Поділитися в

Головна мета тестування – зробити так, щоб більше людей змогли дізнатися про свій статус щодо ВІЛ-інфекції та гепатиту і мінімізувати проблему пізнього діагностування цих інфекцій. І цього року залучення української спільноти до події актуальне як ніколи. Про це зазначає завідуюча відділом “Клініка, дружня до молоді” Віталіна Писаренко, посилаючись на Віктора Ляшка, першого заступника генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Актуальне з двох причин. Перша – за оціночними даними у нас дуже велика кількість людей не знають про те, що вони інфіковані. При оціночній кількості близько 60 тисяч невиявлених ВІЛ-інфікованих цього року, за 10 місяців виявлено лише 14 тис 797. Друга – кожен третій ВІЛ-інфікований виявляється на пізніх клінічних стадіях хвороби.

Ще декілька років тому необхідні були кошти для забезпечення доступу до лікування тим, хто знає про свій ВІЛ-статус. А люди, що живуть з ВІЛ, змушені були по півроку очікувати в чергах, щоб отримати препарати для антиретровірусної терапії.

Сьогодні, за рахунок проведеної Міністерством охорони здоров’я України оптимізації ресурсів, в Україні можуть отримати лікування всі, хто знає про свій статус. Наразі антиретровірусну терапію в Україні вже отримують понад 98 тисяч осіб. Лікування розпочинається в середньому через 15 днів після проведення тестування.

В нашій країні активно розпочали впровадження швидкого тестування на ВІЛ. Це дозволить виявити більшу кількість людей, котрі потребують лікування задля збереження свого здоров’я та спрямувати людей на отримання антиретровірусних препаратів, якими заклади охорони здоров’я сьогодні забезпечені достатньою мірою завдяки системній роботі Міністерства.

Протестуватися на ВІЛ в Україні сьогодні – це просто, швидко і безкоштовно. Однак не всі знають, як і де це зробити, кому і як часто потрібно тестуватися.

Щоб протестуватися, зверніться у відділення «Клініка, дружня до молоді», Кролевецької ЦРЛ (тел.53202, 0684935697) або кабінет «Довіри» (№20 приміщення поліклініки)

Для проходження тесту потрібні крапля крові та 15 хвилин часу з попереднім проведенням дотестового консультування. Тестування проводиться за допомогою простого експрес-тесту. Чутливість сучасних експрес-тестів становить 99%, тестування швидке, безболісне, безоплатне та доступне.

Кому, коли та як часто рекомендовано тестування?

Обов’язково при:

  • ризикованій поведінці (статеві стосунки без використання захисної/бар’єрної контрацепції (презервативи), спільні голки та шприци). У 2008 р. в Україні відбулася зміна домінуючих шляхів передачі збудника ВІЛ- інфекції – зі штучного парентерального при вживанні ін’єкційних наркотиків, на статевий, переважно при гетеросексуальних контактах, останній продовжує набувати все більш суттєвого епідемічного значення.
  • після переливання крові та її компонентів. Потрібно пройти тестування через 3 та 6 місяців після процедури;
  • ознаках ВІЛ-індикаторних захворювань (повторні герпетичні та бактеріальні інфекції, тривала діарея, немотивована втрати ваги, кандидоз ротової порожнини, оперізуючий лишай, туберкульоз).
  • у дискордантних парах (коли один із постійних статевих партнерів має позитивний ВІЛ статус). Партнеру, який не має статус, необхідно проходити тестування кожні 3 місяці.

Нагадуємо, що лікування ВІЛ-інфекції в Україні доступне та безоплатне. Зроби тест, не затягуй!

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: