Кролевецька лікарня отримає ще 10 кисневих концентраторів

Медицина | 12:37, 22.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

11 медичних закладів області отримали 132 кисневих концентратори, які придбані за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на загальну суму 5 млн 214 тис грн. Ще 16 концентраторів надійшли в область безоплатно за особистого сприяння голови Сумської облдержадміністрації Василя Хоми, – про це інформують у пресслужбі ОДА.

«Сьогодні ще 11 лікарень Сумської області отримують кисневі концентратори, – зазначив радник голови облдержадміністрації Ростислав Ступницький. – За рахунок коштів субвенції Сумщина отримала 132 кисневих концентратора на 2 виходи. Ця модель може одночасно забезпечувати двох пацієнтів, які потребують кисневої підтримки під час лікування COVID-19. Крім того, невдовзі на Сумщину прибудуть ще 40 концентраторів, придбаних за державні кошти, на 4 виходи для одночасного забезпечення киснем відразу чотирьох пацієнтів – на 160 ліжок».

Також, за його словами, голова Сумської обласної адміністрації Василь Хома провів особисті переговори з фірмою – постачальником. Враховуючи обставини, постачальники подарували Сумщині 16 концентраторів, які розраховані на 32 пацієнтів, і найближчим часом відправлять в область ще 8 концентраторів (на 16 пацієнтів).

Начальник управління охорони здоров’я Сергій Бутенко додав, що станом на 21 грудня 2020 року загальний ліжковий фонд закладів області для госпіталізації хворих на коронавірусну хворобу становить 1 429 ліжок. Наразі забезпечено киснем 1 121 ліжко закладів охорони здоров’я, які на сьогодні госпіталізують хворих на коронавірусну хворобу – 78,4% (з них 359 ліжок – централізована подача кисню, 762 ліжка – через кисневі концентратори). До кінця року в області до 100% ліжок буде забезпечено киснем.

Головний лікар Сумської обласної клінічної лікарні Володимир Горох зазначив, що кисневі концентратори дуже необхідні лікарням не лише під час боротьби з  коронавірусом.  Вони можуть бути використані в лікуванні не тільки захворювань органів дихання, а й серцево-судинної, церебральної судинної системи, при гіпоксії. Це обладнання буде корисне лікарям і після подолання пандемії.

Довідково. Із 132 кисневих концентраторів 52 отримає Сумська обласна клінічна лікарня, по 15 – Глухівська міська лікарня і Шосткинська ЦРЛ, по 10 – Кролевецька і Конотопська ЦРЛ і по 5 – Білопільська ЦРЛ, Охтирська ЦРЛ, Роменська ЦРЛ, Сумська центральна районна лікарня і Тростянецька міська лікарня.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: