Кролевецькі лісівники інвестували 1,8 мільйонів гривень у реконструкцію котельні

 Поділитися

Поділитися в

У ДП «Кролевецьке ЛМГ» Сумського ОУЛМГ реконструювали котельню Грузчанського цеху переробки деревини та Грузчанського лісництва. Придбання і встановлення нового котла обійшлося лісгоспу майже в 1,8 млн. грн. Повідомляє Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства з посиланням на прес-службу підприємства.

До реконструкції котельня Грузчанського цеху переробки деревини та Грузчанського лісництва працювала на базі котла «Лана», встановленого ще на початку двохтисячних. Його мала потужність та часткова зношуваність змусили кролевецьких лісівників зайнятися реконструкцією котельні.

При виборі нового обладнання, перевагу віддали вітчизняним виробникам і замість старенького котла придбали потужний економічний водогрійний комплекс “КТУ – 800” харківського виробництва потужністю 800 кВт. Це дозволяє обігрівати виробничі приміщення, автогараж, цех переробки деревини, забезпечувати роботу сушильної камери тощо. Загальна площа опалювальних приміщень склала 1500 кв.м, але можливості його набагато більші (до 8000 кв.м.).

«Котел багатофункціональний, він працює як на тирсі, так і на інших видах палива (дровах, пелетах, щепі з фракцією дрібнення до 30 мм) та вологістю до 25-45 %. На тирсі працює в автоматичному режимі. Він економний у використанні: на годину роботи потребує 0,4 куб. м (0,1-0,12 т) тирси. Обслуговується одним оператором», – характеризує придбання директор Кролевецького лісгоспу Олександр Посошенко.

Витрачені на придбання та встановлення обладнання кошти підприємство розраховує повернути вже за три роки. Потужність котла дозволяє встановити додатково ще сушильні камери. Тож, вклавши кошти у тепло, лісгосп не лише виконав цьогорічні зобов’язання з капітальних інвестицій, а й у перспективі матиме змогу ці кошти заощаджувати та збільшити виробничу потужність підприємства.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: