Кролевецькі підприємці скаржаться на дефіцит дрібних паперових грошей

Бізнес, Економіка | 16:41, 15.01.2019
 Поділитися

Поділитися в

Віднедавна, у Кролевці на дрібні паперові гроші з’явився справжній дефіцит. Ймовірно, що це викликано політикою національного регулятора, який з 27 квітня ввів в дію монети номіналом 1 та 2 гривні, а дрібні, зношені паперові купюри поступово виводяться з обігу.

“У банкоматі не дають менш ніж 50 гривень, і то це рідкість. В основному 100, 200 гривень. Люди ж за них і купують, а у торгівельних точках думають, чим решту давати. Усі магазини і торговці на базарі відчули дефіцит дрібних обігових коштів. Але сьогодні спостерігається і дефіцит 5, 10 гривневих купюр. Одним словом: кидай, тітко, торгувати, вже нiчим здачу давати”, – ділиться продавчиня з Кролевецького ринку Олена.

Також підприємці відзначають, що 1 та 2 гривневих монет ще немає в такій кількості, щоб ними можна було давати здачу та й населення не дуже задоволене металевим дріб’язком, адже носити його в кишенях і гаманцях не зручно.

Нагадаємо, в цьому році Національний Банк України планує ввести 5, 10 гривневі монети. За планами банкірів, монети поступово замістять банкноти – друкувати додатково і поповнювати ними грошовий обіг не будуть. Напевно тому і відчувається наразі дефіцит дрібних обігових коштів.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: