Кролевецькі поліцейські проводять відпрацювання спрямовані на попередження культивування нарковмісних рослин

Безпека громадян | 16:48, 2.06.2018
 Поділитися

Поділитися в

На території Сумської області розпочалися оперативно-профілактичні заходи, спрямовані на попередження та виявлення правопорушень у сфері культивування нарковмісних рослин.

У Кролевецькому відділенні поліції нагадують, що вирощування, продаж та зберігання снотворного маку та конопель заборонено. Вирощувати снотворний мак мають право тільки відповідні організації, які мають відповідну ліцензію. На суб’єкта господарювання, який культивує вищеназвані види рослин, накладається ціла низка обмежень: спеціальне поле, сховище для відповідної охорони цих об’єктів, визначений перелік осіб, які допущені до роботи з культивуванням те перевезенням нарковмісних культур.

За незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель громадяни нестимуть адміністративну чи кримінальну відповідальність.

Кодексом України про адміністративні правопорушення за незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин чи конопель до 10 рослин передбачено покарання у вигляді штрафу від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 306 до 1700 грн.) з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних речовин.

Якщо кількість таких рослин більша, то особі яка їх вирощувала, загрожує кримінальна відповідальність. Згідно ст. 310 Кримінального кодексу України, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10 до 15 рослин – караються штрафом від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 8500 грн.) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Також, Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за невжиття заходів, щодо знищення дикоростучих насаджень маку та інших нарковмісних рослин, що карається накладенням штрафу в сумі від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 510 грн.).

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: