Кролевецькі рушники потрапили до п’ятірки українських товарів, унікальність яких захищає ЄС

Культура, Мистецтво | 15:11, 29.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

Кролевецькі рушники стали одним із п’яти зареєстрованих в Україні “географічних зазначень”. Цей статус означає, що товар може вироблятися тільки у певній місцевості і його не можна повторити.

Кролевецьке ткацтво бере свій початок у 5-7 столітті. У Сумському краєзнавчому музеї зберігається ціла колекція рушників, наволочок, панно, виконаних у цій техніці.

Кролевецькі рушники разом із петриківським розписом стали єдиними непродовольчими товарами, які отримали статус “географічне зазначення”.

«Це означає, що, якщо ми кажемо про кролевецькі рушники, – вони можуть вироблятися тільки у Кролевці та Кролевецькому районі. Це зумовлено тим, що там існує традиція цього виробництва, яка збереглася, де досі роблять рушники як товар, на продаж. На відміну від просто об’єкта нематеріальної культурної спадщини, “географічне зазначення”– це про товар, про те, що робиться на продаж. Ця унікальність великою мірою формує образ, імідж Кролевця і Кролевеччини. Це означає необхідність подумати над розробкою стратегії, над брендуванням цієї території», – говорить національний експерт з розвитку системи географічних зазначень в Україні Іван Гайванович.

За його словами новий статус підтверджує унікальність цього товару та має захистити від недобросовісної конкуренції.

Джерело: СУСПІЛЬНЕ КУЛЬТУРА.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: