Кролевецькі заклади позашкілля та дитячі садки під загрозою залишитися без опалення

 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 19 лютого, вже після закінчення робочого дня, відбулося термінове, позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при РДА. Питання, що виносилося на розгляд – відключення постачання природного газу закладів, що відносять до управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради.

Це може привести до припинення постачання тепла в дитячих садках та позашкільних закладах міста. Керівництво управління просило визнати надзвичайну ситуацію в місті, у зв’язку з порушенням Державних санітарних правил і норм в частині дотримання температурного режиму в дошкільних та позашкільних навчальних закладах.

Відповідного листа було надіслано до голови РДА Олега Кучерявого. Як зазначено у документі:

“15 грудня 2017 року була розпочата процедура відкритих торгів на постачання природного газу, яка не відбулася. 18.01.2018 року процедура була оголошена повторно. Згідно якої переможцем став ТОВ “Укртранссервіс – Груп” м. Харків. У зв’язку з тривалим періодом проведення закупівлі, з метою уникнення порушення Державних санітарних правил і норм в частині дотримання температурного режиму в дошкільних та позашкільних навчальних закладах , що передбачені Наказом Міністерства охорони здоров’я № 234, керівництвом Управління прийнято рішення про здійснення закупівлі постачання природного газу на січень-лютий 2018 року в ТОВ “СУМИГАЗ ЗБУТ”, шляхом застосування переговорної процедури закупівлі”.

Як пояснила на засіданні комісії начальник управління Наталія Діброва, наразі казначейство, згідно з законодавством, не може провести перерахунок коштів за спожитий газ перед ПАТ “Сумигаз”, а не погасивши борги перед даною організацією, не приступить до роботи новий постачальник. Тобто, виникає правова колізія, яку можна вирішити в суді, але й на це не має часу, адже в той же час ПАТ “Сумигаз”, без проплати, відмовляється від подальшого постачання природного газу. Кошти є, але їх не можна використати.

“ПАТ “Сумигаз від товариства ТОВ “СУМИГАЗ ЗБУТ” прийшло повідомлення про відключення боржників. До боржників потрапили об’єкти міської ради, а саме: дитячі садки, заклади культури, школа мистецтв, бібліотеки та інші позашкільні заклади. На сьогодні вони заборгували 247,235 тисяч гривень за газ та за розподіл понад 14 тисяч гривень. Попереджені відповідні керівники були у четвер про те, що сьогодні, у понеділок, о 7.00 ранку буде припинено газопостачання. Я взяв на себе відповідальність, і сьогодні після обіду, замість 17 закладів було відключено лише чотири: музей, бібліотеки, управління освіти з вечірньою школою. На завтра, після обіду, якщо питання не буде врегульовано, буде відключено майстерню ЗОШ № 2, станції юних техніків, натуралістів та туристів. Тобто, диті садочки, щоб не призвести до соціальної напруги, поки що не будемо відключати, але це питання потрібно вирішити якнайшвидше”, – поінформував Сергій Пономаренко, начальник Кролевецької філії ПАТ “Сумигаз”.

Також, на засіданні було наголошено, що дана проблема виникла ще в грудні минулого року і вчасне звернення до відповідних органів мало б зняти дану проблему. Натомість, неузгодженість в роботі, призвела до того, що дитячі садки і заклади позашкілля можуть залишитися без опалення саме під час суттєвого зниження температури повітря.

За результатами засідання, у оголошенні надзвичайного стану було відмовлено. Як підкреслювалося: відсутні підстави, які передбачені відповідним класифікатором. Розглядалися шляхи вирішення, проте однозначних відповідей не було отримано на засіданні районної комісії, майже всі з присутніх 9 членів схилялися до того, що дане питання можливо вирішити  через звернення до суду чи в порядку домовленостей з газопостачальною організацією.

Завтра, керівництво управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Кролевецької міської ради планує їхати в обласний центр для зустрічі зі всіма сторонами даної проблеми, задля її вирішення.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: