Кролевецький міський голова шокований розрахунками фінансування в межах Глухівського госпітального округу

Влада, Медицина | 21:02, 13.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

Пройшло перше засідання ради Глухівського госпітального округу. Про результати засідання повідомляє Неделя.

До складу цього органу було делеговано 12 представників від міст та громад, які входять в округ. Так, по два чоловіки представили Глухівський, Путивльський та Кролевецький райони, по одному – Шалигинську, Березівську, Новослобідську ОТГ, три кандидати – Кролевецьку ОТГ.

У першому засіданні взяли участь директор Сумського центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Хоруженко, співробітники управління охорони здоров’я Сумської ОДА, лікарі, керівництво міст, районів, громад та обласні депутати.

Одноголосно вирішено, що госпітальну раду очолить голова Глухівської районної ради Олексій Ткаченко. Заступниками затверджено голову Путивльської районної ради Євгена Южакова та начальника фінуправління Кролевецької міської ради Тетяну Олещенко. Тут же була створена і робоча група, куди увійшли головні лікарі, представники фінансових управлінь, обласні депутати. Її очолила голова Глухівської РДА Вікторія Сокол.

Олександр Хоруженко рекомендував уже до вересня-жовтня розробити план розвитку округу на п’ять років, де мають бути враховані і можливості громад, і сильні та слабкі сторони, і ризики та ін.

«З січня фінансування лікарень відбуватиметься з Національної служби здоров’я. Кожний заклад отримуватиме гроші виключно за відповідні процедури, операції. Щоб це фінансування прийшло, а не лягло на плечі місцевих бюджетів, треба все ретельно прорахувати», – відмітив О. Хоруженко.

Щоправда, учасники засідання досить критично поставились до такої перспективи. Як можна прорахувати свої можливості, якщо до сих пір держава не озвучила тарифів на різні послуги?

Як мова зайшла про гроші, тут же прозвучали сумніви Кролевецької ОТГ, чи приєднуватись їм до цього госпітального округу. Виявляється, вони отримали попередні розрахунки від Глухівської ЦРЛ, яка має стати багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування, щодо їхнього фінансового внеску.

«Прорахунки, які представила Глухівська ЦРЛ, ввели нас у шок. Шановні, все повинно бути в межах розумного, інакше ніякого округу тут не буде», – заявив Кролевецький міський голова Олександр Бобровицький.

Укотре обласні спеціалісти зробили наголос на важливості перетворення Глухівської ЦРЛ у комунальне некомерційне підприємство. Порадили меру Мішелю Терещенку якнайшвидше вирішити це питання.

Нагадаємо, за Глухівський госпітальний округ йшла довга боротьба, збирались тисячі підписів, долучалась важка артилерія в особі народного депутата. Але отримавши рішення уряду, Глухів як центр госпітального округу практично самоусунувся від подальших рішень, планів, перетворень.

Фото: регіональна газета «Неделя»

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: