Виговська

Кролевецький районний сектор міграційної служби нагадує про відповідальність за порушення міграційного законодавства

Суспільство | 15:35, 14.06.2020
 Поділитися

Поділитися в

Відповідно до статистичних даних загальна кількість іноземців та осіб без громадянства, які проживають на території України, досягла рекордної за останні роки позначки в майже півмільйона осіб. Більша частина таких громадян проживають в нашій державі постійно за посвідками на постійне проживання. Решта – документовані посвідками на тимчасове проживання іноземці та особи без громадянства, які отримують в Україні освіту або прибувають для працевлаштування, чи мають на території України сім’ю.

Щоденно Державна міграційна служба України пильнує законність перебування таких осіб на території України, не допускаючи порушень міграційного законодавства. Проте, серед населення вкоренилася думка, що міграційне законодавство стосується лише іноземних осіб.

“Сьогодні ми спробуємо розвіяти цей міф та надати роз’яснення щодо основних положень і правил, які регулюються законодавством України з питання перебування та проживання в нашій державі іноземних громадян. Відповідно до законодавства України, іноземці та особи без громадянства можуть в’їжджати на територію України без віз на підставі двосторонніх або багатосторонніх міжурядових угод, або на підставі віз, оформлених у дипломатичних та консульський установах України за кордоном”, – говорять в районному секторі УДМС.

Порядок та умови перетинання іноземцями та особами без громадянства державного кордону визначено Законом України «Про прикордонний контроль». Згідно статті 8 цього Закону дозвіл на перетинання особою кордону надається за умови:
1)наявності дійсного паспортного документа;
2) відсутності щодо особи рішення про заборону в’їзду в Україну;
3) наявності в’їзної візи, якщо інше не передбачено законодавством України;
4) підтвердження мети запланованого перебування;
5) наявності достатнього фінансового забезпечення на період запланованого
перебування і для повернення до держави походження.

Частим питанням, з яким стикаються працівники Державної міграційної служби України на місцях є порядок розрахунку законності перебування іноземців, які прибувають в Україну на підставі двосторонніх угод або, говорячи простою мовою, по безвізу. Для підрахунку законності перебування іноземця станом на певну дату, необхідно від контрольної дати відняти 180 днів назад та підрахувати від тієї дати, яку ми отримали, сумарну кількість днів перебування в Україні. Особа вважається такою, що перебуває на
території України на законних підставах, якщо сумарна кількість днів перебування не перевищує 90 днів. Для зручності підрахунку дозволеного строку перебування на сайті Державної міграційної служби України
розміщено так званий «Міграційний калькулятор», який дозволить швидко та точно підрахувати кількість днів, на які іноземний громадянин може залишиться в Україні.

У разі порушення міграційного законодавства, як іноземець-порушник, так і приймаюча сторона (тобто, фізична чи юридична особа, яка запросила цього іноземця, надала йому житло або будь-яким чином сприяла перебуванню в Україні після закінчення дозволеного законодавством строку) підлягають адміністративній відповідальності згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Сума штрафу для іноземців та осіб без громадянства сягає від 1700 до 3400 грн;
для приймаючої сторони фізичної особи – 340 до 680 грн;
для приймаючої сторони юридичної особи – 1700 до 3400 грн;
для осіб, які надають житло особам, які порушили міграційне законодавство – 5100 до 8500 грн..

Слід звернути увагу і на те, що Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність і за порушення правил працевлаштування іноземців та осіб без громадянства в Україні. У разі прийняття на роботу таких осіб без відповідного дозволу власник підприємства буде притягнутий до відповідальності та муситиме сплатити чималі штрафи.

Строк тимчасового перебування в Україні іноземцям та особам без громадянства може бути продовжено, але виключно за умови наявності для цього підстав. Такими підставами є:
1. необхідність лікування;
2. догляд за хворим членом сім’ї;
3. оформлення спадщини;
4. вагітність або пологи;
5. подання заяви про набуття громадянства України або оформлення дозволу на імміграцію в Україну.

У разі відсутності хоча б однієї з цих підстав, іноземець зобов’язаний виїхати за межі України. Існує також низка підстав для отримання посвідки на тимчасове та постійне проживання. Інформація про порядок отримання таких документів наявна у вільному доступі на сайті Державної міграційної служби України.
Таким чином, будь-який іноземець повинен пам’ятати, що міграційне законодавство України базується на основному принципі – недопущенні нелегальної міграції. Наші закони досить лояльні до осіб, які їх
дотримуються, і нещадні до порушників.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Художественная ковка
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: