Кролевецький суд роз’яснив новації в законодавстві щодо проведення обшуків

 Поділитися

Поділитися в

15 березня Законом України № 2147-VIII було внесено ряд змін до Кримінального процесуального кодексу України, зокрема і до ст. 234 КПК України (обшук).

Як відомо, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Заслуговують уваги встановлені законодавцем додаткові вимоги до переліку відомостей, що мають міститися у клопотанні про проведення обшуку.

“Відтепер клопотання про проведення обшуку, серед іншого, повинно містити обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 КПК України, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених КПК України, а доступ до осіб, яких планується відшукати, – за допомогою інших слідчих дій, передбачених КПК України”, – йдеться в повідомленні на сайті районного суду.

Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

У суді звертають увагу на те, що у разі відмови у задоволенні клопотання про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи слідчий, прокурор не має права повторно звертатися до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на обшук того самого житла чи іншого володіння особи, якщо у клопотанні не зазначені нові обставини, які не розглядалися слідчим суддею.

Додатково повідомляється, що згідно внесених змін Законом України від 22.03.2018 року № 2367-VIII “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення окремих положень” (набрав чинності – 12.04.2018 року) обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: