“Махновщини не допущу!”: депутати райради ініціювали розслідування діяльності начальника відділу освіти РДА Станіслава Жолобка

Події | 17:16, 28.02.2020
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 28 лютого, порядок денний сесії районної ради був доповнений кількома питаннями та запитами депутатів, зокрема тимчасово виконуюча обов’язки голови Кролевецької райдержадміністрації Валентина Тищенко довела до відома депутатів ситуацію щодо незаконного розукомплектування  Білогривського НВК, яке було здійснене вже після того, як будівля була передана в оренду Конотопській єпархії УПЦ.

Небайдужі жителі села Білогриве звернулися до райдержадміністрацієї і розповіли про те, що у Білогривській НВК проводиться демонтаж труб і в приміщенні здійснюються певні роботи. Т.в.о. голови РДА було видано доручення і створена робоча група з розгляду даного питання. Перевіркою було встановлені деякі факти, які були передені до правоохоронних органів.

Як розповіла Валентина Тищенко, 21 серпня 2019 року Кролевецькою районною радою було прийнято рішення про ліквідацію Білогривського НВК. Дітей, що там навчалися перевели в іншу школу, а при відділі освіти РДА була створена ліквідаційна комісія, яка і проводила дану процедуру. В подальшому, між відділом освіти РДА та Конотопською єпархією УПЦ було укладено угоду про оренду приміщень НВК на два роки. Майно Білогривського НВК було передано до заміського оздоровчого табору “Ластівка”  на суму 239 гривень: шведська стінка, канати, гімнастичний кінь та інше. Акт прийому-передачі був підписаний 7 лютого начальником відділу освіти Станіславом Жолобком, який на той момент, з 6 по 12 лютого, перебував у відпустці.

“Рішенням п’ятнадцятої сесії шостого скликання Кролевецької районної ради у 2012 році було затверджено Порядок відчуження та списання майна спільної власності територіальних громад міста та сіл Кролевецького району, в якому було наголошено, що коли здійснюється відчуження чи списання майна, то якщо вартість матеріальних цінностей до 5 тисяч гривень – з дозволу Кролевецької районної державної адміністрації, бо нам передані відповідні повноваження. Вище 5 тисяч гривень – за рішенням сесії районної ради”, – нагадала Валентина Тищенко.

За її словами, після створення робочої групи, до Білогривського НВК виїхали відповідальні представники, які і побачили, що в навчальному закладі були вирізані ще й труби – система опалення закладу. Все це, разом з вищеназваним майном, було погружено на трактор.

 “Начальник відділу освіти Станіслав Іванович Жолобко, в усній формі надав пояснення, що з добрих помислів, для потреб оздоровчого табору “Ластівка”, дане майно було відчужене. По-перше, табір “Ластівка” – це окрема юридична особа і передача йому майна відбувається лише за рішенням сесії районної ради, по-друге – це приміщення вже знаходилося в оренді в УПЦ. До того ж, ні директор табору, ні головний бухгалтер не знали, з яких причин потрібні були дані труби”, – зазначила т.в.о. голови РДА.

Усі матеріали, що отримала робоча група під час з’ясування обставин, були передані до Кролевецького відділення поліції, куди також звернулися мешканці Білогривого. За даним фактом відкрите кримінальне провадження, проводиться перевірка.

З даного питання слово взяв і голова Кролевецької районної ради Віктор Бик, який висловив невдоволення роботою керівництва відділу освіти.

“Мальовниче село Червоний Ранок, а нині – Божок. 550 тисяч гривень зайшли з державного бюджету 23.01.2019 року, 1 березня, сесією райради були виділені кошти на співфінансування, і дано право Станіславу Івановичу ремонтувати НВК. 20 лютого я був на звіті сільського голови Замули Ю.В. – нині об’єкт не дороблений і не зданий. Як ви чули, 2020 рік прем’єр Гончарук об’явив роком величезного будівництва. У нас є мальйовниче село Мутин, з опорною школою, яка без котельні. Проте є проект на 6,4 мільйона гривень. 20.12.2019 року ви шановні колеги, разом зі мною, більше 16 тисяч гривень передали Станіславу Івановичу, щоб він зробив експертизу і до 14 лютого він не встиг цього зробити, з якихось причин, тим самим не дав можливості отримати Кролевеччині значні кошти. По зарплаті директора “Ластівки” ми пішли на зустріч начальнику відділу освіти, але попри те, що він використав ці кошти на власний розсуд, а не як вирішили депутати районної ради, результат знову нульовий. Білогриве – це вже занадто. Зняли систему опалення, з “благими намерениями”, поїхав отряд махновців, повиривали дверці, повитягували колосники з труб. Махновщини не допущу”, – сказав Віктор Бик.

Голова райради запропонував звернутися до правоохоронних органів Сумщини: поліції, прокуратури, СБУ, щоб дали правову оцінку діяльності чи бездіяльності керівництву освіти і певним особам, а також рекомендувати т.в.о. голови РДА на період, до з’ясування обставин відсторонити С.І. Жолобка від його обов’язків. Дану пропозицію депутати підтримали одноголосно.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: