Майданчик, на якому розміщена Арка, дослідили: виявлені аномалії, які опосередковано можуть впливати на споруду

 Поділитися

Поділитися в

Як повідомили в Кролевецькій міській раді, за фінансової підтримки народного депутат України Андрія Деркача було проведено геофізичне дослідження із застосуванням геолокаційного методу в історичному ареалі нашого міста де розташована аварійна Кролевецька Арка.

Згідно зі звітом, що був наданий після проведених робіт, під час дослідження площі у районі арки було виявлено дві масштабні аномалії, що находяться поза периметром даної будівлі.

“На прикладі 3D-моделі можна припустити наявність поздовжньо лінійної споруди, можливо фундаменту, що розміщена під центральною частиною площі, що досліджувалась. Виявлені об’єкти локальні, розподіл об’єктів на плані має поздовжній характер. За результатами дослідження можемо зробити висновок, що в центральній частині ми маємо рештки фундаменту, а у дальній частині майданчика, ближче до парку, поздовжньо-лінійну споруду (можливо галерея чи залишки підвалу)”, – йдеться у звіті.

Також зазначено, що після виносу моделі на геодезичну схему можливо зробити висновки про реальні розміри виявлених пустотних аномалій, можливо це одне з підземних приміщень, або ж масив дуже слабких та намочених ґрунтів, рекомендується провести перевірочне буріння.

У висновках вказано, що на майданчику, де проводилася георадарна 3-D-зйомка, були виявлені сигнали від підземних аномалій, історична довідка підтверджує наявність у цій частині старого міста зруйнованого собору (Церкви). Основна мета застосування георадара, неруйнуюче вивчення підземних об’єктів рукотворного походження. Сигнали від таких об’єктів були виявлені на більшості георадарних профілів, а пізніше на підставі цих даних були побудовані 3-D-моделі.

На особливу увагу заслуговують дві великі зони аномалій, виявлені на майданчику, на увазі їх явного рукотворного походження.

Так як існуючі аномалії безпосередньо не знаходяться під зоною арки, то на саму споруду вони можуть впливати опосередковано. Можливо провести пробне буріння по центру аномалії для визначення її характеру і огляд занурюваною відеокамерою. Після візуального огляду, приймати подальше рішення.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: