Мозаїка з фасаду РБК потрапила в альбом, що виданий в Німеччині

Культура | 12:32, 30.06.2020
 Поділитися

Поділитися в

У Німеччині виходить вже другий альбом, присвячений радянській мозаїці в Україні. Вона є на стінах побудованих в СРСР житлових будинків, заводів, спортивних комлексів. Про це інформують у виданні DW. Серед робіт представлена і мозаїка, що нанесена на Кролевецький районний будинок культури, яка теж потрапила до альбому.

“У радянські часи, особливо в 1970-1980-х, похмурість стандартизованої бетонно-блочно-панельній архітектури нерідко намагалися прикрасити, використовуючи гігантські мозаїчні панно. Зрозуміло, ця мозаїка повинна була виконувати не тільки естетичні, але і пропагандистські функції. Через десятиліття вже мало хто сприймає її як пропаганду. Естетика виходить на перший план, вважає київський фотограф Євген Нікіфоров і берлінське видавництво DOM publishers, що випустило зараз вже другий альбом його фотографій, присвячений радянської модерністської мозаїці: “Art for Architecture Ukraine. Soviet Modernist Mosaics from 1960 to 1990″”, – зазначають у виданні.

Фотографії супроводжуються чудовими текстами, поясненнями, коментарями мистецтвознавця і куратора Поліни Байцим, які виводять цю книгу на рівень монографії про радянській пропагандистській мозаїці в Україні.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: