Михайло Шевченко відзначений державною нагородою

Культура | 19:07, 11.11.2017
 Поділитися

Поділитися в

Згідно Указу Президента України, до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва  орденом “За заслуги” ІІ ступеня нагороджено нашого славного земляка Михайла Васильовича Шевченка.

Глава Держави відзначив відомого поета, публіциста, незмінного голову Організаційного комітету Міжнародного літературно-мистецького фестивалю “Кролевецькі рушники” за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність.

Нагадаємо,  Михайло Шевченко народився у селі Обтове Кролевецького району у 1947 році. Закінчив Полтавський сільськогосподарський інститут.

З 1976 року – член Спілки письменників України.

1986 року його обрано секретарем Київської організації письменницької Спілки.

Із 1992 року Михайло Шевченко – секретар Спілки письменників України. директор Літературного фонду України.

У 2006-2007 роках – радник Голови Верховної Ради України.

Автор більше двох з половиною десятків книг. Серед них: “Травневе поле”, “Балади про любов”, “Шлях”, “Я ще живу”. До свого 60-річчя автор видав вибрані твори “Час”  у трьох томах (“Я і час”, “Час і я”, “Час поза мною”). Остання презентована поетична збірка – “Усе, що знаю про любов”.

Він – лауреат Всесоюзного конкурсу “Корчагінці – 70-х”, Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди, республіканської літературно-мистецької премії ім. Миколи Островського, літературних премій ім. І. Нечуя-Левицького, Володимира Сосюри, Дмитра Лученка та інших.

Михайло Шевченко – співзасновник Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Григорія Сковороди (разом із Тарасом Нікітіним) і незмінний голова її журі, він – голова журі літературної премії ім. Олександра Олеся.

Він засновник земляцтв в Україні. Михайло Шевченко – офіційний засновник Сумського земляцтва (разом із Федором Польовим) та перший його голова. Спільно з Юрієм Жарковим та Валентиною Зенченко вони заснували і зареєстрували “Кролевецьке земляцтво в Києві”.

Михайло Шевченко п’ятнадцять років очолював організаційний комітет міжнародного Шевченківського свята “В сім’ї вольній, новій”.

1995 року Михайло Шевченко, Анатолій Петрусенко та Валентина Зенченко заснували Всеукраїнський літературно-мистецький фестиваль “Кролевецькі рушники”, який нині діє як міжнародне свято на кролевецькій землі.

Вже кілька років, як Михайло Шевченко розвиває нові грані власного Генію і розкриває в собі майстерність художника. Його перші картини, виконані у стилі пастозного живопису, були продемонстровані кролевчанам на презентації збірки “Усе, що знаю про любов” у 2016 році.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: