Минулого року Кролевецька громада витратила 67% місцевого бюджету на освіту

Фінанси | 16:30, 12.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

Витрати місцевих бюджетів громад Сумщини у 2020 році склали 6 млрд грн, а власних доходів надійшло лише 4,2 млрд грн. З цього можна зробити висновок, що 1,8 млрд грн було профінансовано з державного бюджету (субвенції і дотації).

Як зазначила радниця з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу програми U-LEAD Ірина Алєєва, що найбільше коштів із місцевих бюджетів витрачалося на освітню галузь, а саме 47% загальної суми видатків.

При цьому у відсотковому співвідношенні найбільша частка витрат на освіту у Кириківській громаді, друге місце розділили Кролевецька та Недригайлівська громади – 67%, а найменша у Сумській та Шалигинській громадах, а саме 38%.

Також Ірина Алєєва підмічає, що на охорону здоров’я було витрачено – 8%, ЖКГ – 13%, утримання органів місцевого самоврядування – 13%.

Згідно з даними статистики Кролевеччина також була серед лідерів громад, які витрачають 20% на апарат управління. До неї також долучилися: Сумська, Комишанська, Конотопська, Тростянецька, Краснопільська, Охтирська та Шостинська громади. У той момент як Чупахівська громада витрачає близько 40 %.

Ірина Алєєва також розповіла, що в абсолютних цифрах у розрахунку на одного мешканця найменше витрат має Кролевецька громада – 448 грн, а найбільше Шалигинська – 2698 грн.

Джерело: ULEAD Сумський регіональний офіс.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: