На фестивалі різьбярства створюють обереги від ворога

Культура | 14:42, 8.07.2018
 Поділитися

Поділитися в

У славній гетьманській столиці, Глухові, з 4 до 8 липня відбувається фестиваль різьбярства.

До міста з’їхалися майстри із Києва, Львова, Чернігова, Сум, Кролевця, Шостки, Ромен та місцеві умільці. Від 4 липня вони розмістилися у центральному парку міста й почали створювати дерев’яні скульптури.

Центральний парк Глухова на кілька день перетворився у креативну майстерню. Матеріал для творчості – тополя. Це старі дерева, які мали б після спилювання піти на дрова.

 

Так триває робота над скульптурою «Меч єдності», яка і буде відкривати експозицію. До його створення майстер народної творчості Ігор Білевич залучає всіх бажаючих.

Ідея подібного фестивалю належить саме йому. Разом зібрав своїх учнів та колег з інших міст України.

«Глухів знаходиться на кордоні з країною-агресором, тому нам вкрай необхідно популяризувати нашу культуру. Також це спілкування між майстрами, обмін досвідом. Тут є хороша можливість показати культуру українську, наші вміння, знання, пов’язати історію глибину з часів Трипілля до сьогодні, таким чином продовжуючи такий ланцюг історичний»,- розповів Сергій Шум, організатор фестивалю.

 

Кожна скульптура наскрізь пройнята українськими символами й традиціями. Викладач Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім.М.Бичика Василь Шевчук працює над композицією «Оберіг».

Василь Шевчук, майстер різьби по дереву  говорить: «У рушниках із орнаментальних елементів складена наша композиція. І тут Кролевець недалеко, то так Бог дав щоб так сталося у нас. Під виглядом декоративності буде оберіг, берегиня. Тобто отак через схематичні елементи ми зробимо таку композицію».

 

Часу обмаль, кажуть майстри, адже те, що робиться за тиждень, вони мають виконати за два-три дні. Скульптор та музикант фолькгурту зі Львову Антон єдиний із майстрів, хто працює без ескізу.

«Я навмисно не робив ніяких ескізів, а взяв пилу до рук і почав працювати. Це буде співець — козак із чубом, але внизу як символ, будуть дві кобзи в нього і також птах збоку біля голови», — поділився Антон Лубій, скульптор.

 

Окрім оберегів майстри виготовили полиці для книжок у вигляді шпаківки.

Усі скульптури залишаться у Глухові в центральному парку. Наступного ж року різьбяри планують їх доповнити новими експонатами.

Джерело: spec-kor

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: