На Кролевеччині 309 активних хворих на Covid-19

 Поділитися

Поділитися в

Вчора, 11 листопада, на позачерговому засіданні районної комісії з питань ТЕБ та НС розглядався стан захворюваності населення на коронавірусну хворобу та розроблявся план дій у зв’язку зі значним поширенням хвороби на території Кролевеччини.

Як зазначила головуюча на засіданні голова Кролевецької РДА Наталія Срібранець, наразі існує розбіжність у статистичних даних обласного лабораторного центру з реальним станом справ на території нашого району. Це пов’язано із захворюванністю працівників центру на Covid-19, проте найближчими днями дана ситуація вирішиться і статистика вирівняється.

На засіданні було оголошено, що нині на території району виявлено 309 активних хворих з підтвердженим діагнозом Covid-19. За весь час пандемії вже зафіксовано 454 випадки даного захворювання.

У Кролевецькій центральній районній лікарні, за словами головного лікаря Сергія Побивайла, наразі знаходиться на стаціонарному лікуванні 34 пацієнти з підтвердженим діагнозом Covid-19 та 15 – з підозрами. Не дивлячись на те, що було збільшено кількість ліжок, весь ліжковий фонд у лікарні заповнений на 100 %. Планують ще доповнити ліжковий фонд, проте хворих настільки багато, що це не вирішить ситуацію, що склалася. На минулому тижні лікарня поповнилася ще двома кисневими концентраторами, які придбала ЦРЛ за власні кошти. На сьогодні залучені до порятунку людей 20 кисневих концентраторів і всі вони задіяні. 9 пацієнтів знаходяться в реанімації, всі вони в тяжкому, нестабільному стані, потребують підтримки киснем. Серед працівників ЦРЛ та ЦПМСД захворіли 25 медичних працівників, тож ситуація з наданням медичної допомоги є складною, адже не вистачає персоналу та фахівців.

Під час засідання комісії зазначалося, що на сьогодні сімейні лікарі, терапевти ЦПМСД працюють зі значним перевантаженням. Кожен лікар обслуговує біля 100 пацієнтів, а це не лише хворі з коронавірусом. Тож, щодо скарг від людей, що лікарі їх не обдзвонюють і не контролюють їх стан, було виголошено звернення до населення з розумінням поставитися до ситуації, адже медична система не справляється. Тож, якщо ви захворіли, то звертайтеся до лікаря самостійно, а не очікуйте, коли він вам перетелефонує. Якщо ж ви не можете зв’язатися зі своїм лікарем, то потрібно звертатися до реєстратури закладу за тел.  0979537046 або 5-21-64, вам підкажуть і скоординують ваші дії.

Також, у центрі первинної медико-санітарної допомоги, для прийому хворих з температурою чи ознаками ГРВІ, було додатково залучено фахівців. Відтепер людей приймають одразу три спеціалісти: один – в 15 кабінеті (як і раніше) і два – у приміщенні, де розташована клініка дружня до молоді (дитяче відділення), вхід з «чорного» ходу, там передбачені і місця для очікування прийому лікаря, з додержанням протиепідемічних вимог. Також, у лабораторії було введено прийом хворих по графіку, щоб під час забору матеріалів та ПРЛ-тестування люди не контактували між собою. Зі значним перевантаженням працює колектив рентгенологічного кабінету, зокрема, до прикладу, в понеділок, рентгенологічні дослідження легень були зроблені 140 пацієнтам.

Учасники засідання звернулися до мешканців Кролевеччини, з огляду на складну ситуацію зі швидкого і масового розповсюдження хвороби з тим, щоб люди, які є контактними, рідні і близькі захворівших дотримувалися режиму самоізоляції, всіх кролевчан просять бути свідомими, не наражати на небезпеку себе і близьких, дотримуватися усіх встановлених протиепідемічних вимог, адже медична система працює із значним перевантаженням і при подальшому розповсюдженні хвороби нас може чекати колапс медичної системи. Тож, лише усвідомивши небезпеку від хвороби, яка протікає в багатьох випадках вкрай тяжко і фінансово затратно, ми зможемо побороти ситуацію, зменшити розповсюдження вірусу, врятувати життя і здоров’я наших співгромадян, підтримати наших медиків.

Щодо подальшого введення «карантину вихідного дня», роботи ринків в цих умовах та інших сфер ми будемо оперативно повідомляти, адже на сьогодні ще відповідні рішення лише в стадії обговорення. Слідкуйте за нашими новинами і будьте здорові!

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: