На Кролевеччині презентували книгу «Сторінки історії села Дубовичі XVIII – початку XX ст. За матеріалами парафіяльних джерел»

 Поділитися

Поділитися в

Презентація відбулася безпосередньо у селі Дубовичі в День Перемоги в рамках ряду заходів приурочених до річниці Великої Перемоги.

Автори книги Леонід Проценко та Леся Іванченко розповідають, що у книзі поміщені біографічні матеріали дубовичан, в тому числі й тих, які були свідками подій Другої світової війни. Саме тому дата презентації книги була обрана не випадково.

«Книгу, яку ми випустили, ми присвячуємо пам’яті наших предків, які жили на цій землі. Це десятирічний плід наших досліджень. Були метеріали, які були знайдені ще в 2007 та 2009 роках, але з 2011 року розпочалася цілеспрямована робота над створенням монографії. На наш погляд, всі матеріали повинні були поміститися в одному блоці, щоб людина, відкриваючи книгу, змогла побачити весь спектр дубовицької історії», – розповідає Леся Іванченко.

Основною метою й задумкою авторів було познайомити сучасників із історіями людей, що мешкали в селі більше ста років тому.

Задля того, щоб видобути інформацію про мешканців села Дубовичі XVIII – початку XX століття, автори обробляли інформацію парафіяльного архіву, який зазвичай знаходиться при церквах.

Під час обробки інформації парафіяльного архіву автори робити найбільший акцент на сповідальних та метричних книгах. Як зазначає пані Леся, сповідальна книга – це фактично щорічний перепис населення тих років, оскільки саме там записані основні дані про людей, а саме номер двору, вік та кількість мешканців у домі та хто й кому ким доводиться.

З метричних книг автори дізнавалися інформацію громадянського стану: хто народився, хто помер, а хто одружився.

У книзі поєднані історії як знаних у той час людей, так і простого селянства, а також міщан та дубовицьких козаків. Крім того, в книзі згадується Натан Стругацький – батько відомих письменників-фантастів Аркадія та Бориса Стругацьких.

Підчас підготовки було опрацьовані архіви як українських бібліотек (Суми, Київ, Чернігів та інші регіональні) так і архіви Московських та Санкт-Петербурзьких бібліотек.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: