На Сумщині ліквідують «Лабораторію по контролю за якістю харчових продуктів»

Споживач | 13:46, 21.10.2018
 Поділитися

Поділитися в

Комунальну лабораторію з контролю за якістю харчових продуктів закриють. За це проголосувала більшість депутатів на 23-ій сесії Сумської обласної ради. Про це повідомляє UA:Sumy.

Голова Облради Володимир Токар виносить на голосування рішення про ліквідацію лабораторії. Депутатка Катерина Приходько просить слово:

  «За 9 місяців поточного року було 700 перевірок. Із них було виявлено і забраковано близько 100 продуктів. Найбільше забраковані це тваринне масло – 68 %, сметана – 50 %, 23 % – овочі, а горілку, яку доставляють правоохоронні органи, взагалі є фальсифікат. Лабораторія, яка сьогодні державна є, вона не працює на повну силу, тому що їй заборонено перевірки».

Далі просить слово начальник головного Управління держпродспоживслужби в Сумській області, якому підпорядкована державна лабораторія, Віталій Моісеєнко:

 «Існує державна лабораторія, яка акредитована більше ніж по 100 напрямкам, яка на сьогоднішній день на державні кошти здійснює моніторингові дослідження, нам нічого не заборонено на сьогоднішній день робити. Висновки на сьогоднішній день вашого комунального закладу, нашого комунального закладу, вони не мають правової сили».

Більшістю голосів депутати приймають рішення про ліквідацію лабораторії. Одна з тих, хто утримався – депутатка Лілія Ричкіна:

 «Без попереднього розгляду, без того чи ми визначаємо вона корисна чи ні, ця лабораторія так просто приймати рішення і ліквідувати, я вважаю, що це не правильно. Вона створена для того, щоб визначати якість харчових продуктів, ми знаємо скільки зараз є неякісних продуктів».

Лабораторія сьогодні іще працює. Тут можливо було проводити різноманітні дослідження харчових продуктів: на вміст нітратів у фруктах та овочах, на склад молочних продуктів. Розповідає виконувачка директора «Лабораторії по контролю за якістю харчових продуктів» Людмила Рязанова:

 «У школу надійшло масло, в Роменському районі, яке було закуплено підприємцями Сумської області у Житомирській області, а наш підприємець Проскурняк, закупив його уже у підприємця Полтавської області. Пройшло такі ступені і в результаті 62% транс жирів – ми його забракували».

У лабораторії є невеличкий музей фальсифікату, який зібрали за останні 2 роки працівники лабораторії, який міг би потрапити до наших споживачів. Серед зразків згущене молоко, вершкове масло, горілка і багато іншого.

Лабораторія знаходиться у Сумах, на першому поверсі будинку по вулиці Гетьмана Мазепи, 2.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: