На Сумщині менше 14% щеплено медпрацівників від грипу

Медицина | 18:52, 18.11.2018
 Поділитися

Поділитися в

Менше 14%. На Сумщині від грипу щепились менше півтисячі медичних працівників із майже трьох із половиною тисяч. Такі дані обласного лабораторного центру, – повідомляє UA:СУМИ.

З державного бюджету гроші на вакцинацію від грипу не виділяють, – розповіла ЮА Суми ІринаТроцька – головний інфекціоніст області.

Фінансувати таке, за її словами, мають місцеві бюджети або самі лікувальні заклади.

Ірина Троцька розповідає:

“Для первинної ланки, для профілактики грипу серед груп ризику, ці вакцини можуть бути закуплені за кошти місцевих бюджетів. Крім того, вакцини можуть закупатися за інші кошти, які не заборонені чинним законодавством, тобто за якісь залучені кошти, та за кошти громадян. В національному переліку тих препаратів, які можуть бути закуплені для надання допомоги в стаціонарах цих вакцин немає. Тому за бюджетні кошти саме тих закладів, де є стаціонари, вони не можуть бути закуплені”. 

За інформацією обласного лабораторного центру, станом на 16 листопада у Сумській області щепили 468 медпрацівників. Це 13,4% від усієї кількості тих, які мають пройти цю процедуру. Найбільше щепили медиків у Глухівському, Лебединському та Путивльському районах. Від 42-х до майже 18% щепили лікарів і молодший медперсонал у Кролевецькому, Краснопільському, Білопільському, Роменському, Буринському та Сумському районах. Менше 10% щеплених мають у Липоводолинському, Шосткинському, Ямпільському районах та у м. Суми. Жодного щепленого медика, за інформацією лабораторного центру, нема у Великописарівському, Конотопському, Недригайлівському, Охтирському, Середино-Будському та Тростянецькому районах.

За інформацією Кролевецького РЦ ПМСД, з метою профілактики захворюваності серед груп ризику проведена вакцинація медичних працівників у кількості 54 осіб, що становить 41 %. У кабінеті щеплення Кролевецького РЦ ПМСД № 16 надається послуга з вакцинації населення району.

Наразі в області доступні дві вакцини проти грипу: французька «Ваксігрип» і корейська «Джісі Флю». Їхня ціна – від 290 до 350 грн за дозу.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: