На Сумщині підприємців штрафують за неповні оголошення про акції, рекламу алкоголю та тютюну на кафе та магазинах

Закон, Споживач | 13:48, 25.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

Держпродспоживслужба у Сумській області інформує, що у ході здійснення контролю за дотриманням порядку розповсюдження реклами щодо захисту прав споживачів реклами та вимог до її змісту було виявлено ряд порушень законодавства про рекламу суб’єктами підприємницької діяльності.

Нагадаємо, минулого року інспекторами Держпродспоживслужби виявлено на конструктивних елементах входу до кафе в центрі м. Суми зовнішню рекламу у вигляді спеціальних конструкцій з вкладеними файлами з зображенням алкогольних напоїв. Це є порушенням ч.2 ст. 22 Закону, згідно якої реклама алкогольних напоїв, реклама знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, забороняється засобами зовнішньої реклами. За вказане порушення на товариство накладено штраф у розмірі 5083 грн.

Суб’єкт господарювання не надав відповіді та інформації про вартість розповсюдженої з порушенням реклами на вимогу органу державної влади. Тому на нього наклали ще й штраф 1700 грн. Товариство знову добровільно не сплатило накладені штрафи, тому у червні поточного року їх було стягнуто на користь держави в примусовому порядку за рішенням суду. У випадку невиконання суб’єктом підприємницької діяльності рішення суду у визначений термін, даний штраф буде стягнуто через органи державної виконавчої служби з накладенням арешту на рахунки та майно товариства.

Під час здійснення заходів контролю у м. Охтирка на фасаді магазину було виявлено банер із зображенням наповнених келихів та написом «Алкоголь», а також написами «Тютюн. Продукти». Вказане є порушенням ч.2 ст. 22 Закону. На товариство було накладено штраф за порушення законодавства про рекламу у розмірі 5083 грн. Вказане рішення про накладення штрафу товариство оскаржило до суду. Держпродспоживслужба у суді довела правомірність рішення про накладення, а позов суб’єкта господарювання залишено без задоволення. Накладений штраф через несплату його товариством добровільно стягнуто на користь держави через суд рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 1 липня поточного року.

У поточному році інспектори ГУ Держпродспоживслужби виявили у вітринних вікнах кафе одного з мікрорайонів Сум рекламу з текстом: «Заходьте ми відкриті. В останній час роботи ЗНИЖКА-30%» без зазначення дати початку і закінчення знижки цін на продукцію. Це визнали порушенням ч.5 ст. 8 Закону. На підприємця було накладено штраф у сумі 5083 грн., який стягнуто на користь держави рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 23 червня поточного року.

Минулого року Держпродспоживслужба виявила на вітринному склі магазину, який знаходиться в ТРЦ Мануфактура що в м. Суми, рекламу у вигляді трьох спеціальних рекламних конструкцій з написами : «-50%», «-50% НА ВСЕ» та наліпок з написами: «УВАГА!!!», «-50% НА ВСЕ». Зазначена реклама не містила дати початку і закінчення знижки цін на продукцію, що теж визнали порушенням ч.5 ст. 8 Закону. До суб’єкта підприємницької діяльності застосовано штраф в сумі 5083 грн., який оскаржено до суду. Минулого місяця рішенням суду позов підприємця залишено без задоволення, а штраф визнано правомірним.

В одному з торгових центрів Сум виявили порушення законодавства про рекламу, яке полягало у розміщенні біля входу до магазину, що здійснює діяльність з продажу побутової техніки рекламної конструкції з написами «SALE», без зазначення дати початку і закінчення знижки цін на продукцію всупереч вимог ч.5 ст. 8 Закону. На товариство накладено штраф за порушення законодавства про рекламу. І хоч товариство не погодилось і оскаржило до суду, суд позов теж залишив без задоволення.

На даний час в судах знаходяться справи про стягнення штрафу за порушення законодавства про рекламу з суб’єктів господарювання.

Держпродспоживслужба звертає увагу підприємців на те, що, згідно ч.2 ст. 68 Конституції України, незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

У разі виникнення питань щодо розміщення недобросовісної реклами, рекомендують звертатися за правовою консультацією до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області за адресою: м. Суми, вул. Гамалія, 25.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: