На Сумщині субсидії автоматично перерахують 90 відсоткам отримувачів

Субсидії | 09:27, 23.10.2020
 Поділитися

Поділитися в

На Сумщині автоматично перерахують допомогу 90% мешканців області з числа тих, хто отримує субсидію. По області це буде приблизно 145 тисяч домогосподарств. З початку 2020-го року таких грошей людям виплатили майже на 790 млн грн. Про це інформують на Суспільному.

“У вересні одержувачів субсидії 114 тисяч домогосподарств – це 27%. Загалом, порівнюючи з минулим роком, ми дивимося, що в опалювальному сезоні було 146 тисяч. Я скажу, чому така різниця, тому що деякі пільговики, які мають одночасно право на пільгу і на субсидію, в літній період відмовлялися від субсидії, бо вона була незначна – 5,10, 15 гривень. І вони переходили, за заявою, на отримання пільги. Це було вигідніше матеріально. На сьогодні, якщо повертатися до субсидії, то треба знову подати заяву, і зараз йде цей процес”, – розповіла заступниця директора департаменту соцзахисту населення Сумської ОДА Людмила Мусіяка.

Із березня 2019 року субсидію виплачують готівкою. Гроші перераховують на картки, або видають людям на пошті. За 9 місяців 2020-го року на такі виплати мешканцям області пішло 789 мільйонів гривень. За жовтень гроші субсидіянти отримають у перших числах листопада.

Як отримати субсидію

Аби отримати субсидію, заявнику, який просить її вперше, треба звернутись до соцзахисту із заявою. Через карантин, декларації про доходи зараз приймають дистанційно – через сайти або поштою. А консультують з питань призначення допомоги на оплату комунальних послуг телефоном.

Решті заявників, які раніше отримували субсидію, слід звертатись до соцзахисту, якщо:

  • змінився склад сім’ї;
  • соціальний статус;
  • була покупка на понад 50 тисяч гривень;
  • у разі наявності авто, якому понад 5 років;
  • внутрішньо переміщеним особам,
  • тим, хто винаймає житло.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: