На всі руки майстри: розмаїття талантів Кролевеччини у районному Будинку культури

Культура | 21:28, 20.04.2018
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 20 квітня, у холі районного Будинку культури, до початку концертного творчого звіту Кролевецького району, пройшла виставка майстрів Кролевеччини. Вишиванки, роботи з дерева, паперу, вовни, картини, фотографії і на чільному місці – кролевецькі рушники і стилізований одяг від Кролевецького вищого професійного училища – все це милувало очі гостей свята.

На захід приїхали представники обласної влади, керівництво району та об’єднаної територіальної громади, митці, творці і організатори культурного життя рушникового краю.

“Ми свої вироби носимо самі, декоруємо одяг, робимо головні убори. Ось моя подруга за сьогодні виробила готового капелюха. Сама я ще вчуся, подивилася в інтернеті майстер-класи, мені сподобалося, я почала їх виготовляти. Я просто працювала на станції юних техніків і ми творимо свої вироби з колегами, вихованцями, вже й самі проводимо майстер-класи”, – розповіла майстриня декоративного мистецтва, що виробляє одяг і прикраси з вовни Мирослава Шкура

Інша майстриня Тетяна Щербина займається плетінням з паперу. Як вона зізналася, зацікавилася даним видом декоративного мистецтва зовсім недавно, дуже сподобалася їй ця справа і вироби радують око і є корисними в побуті, для декорування приміщень. З першого погляду і не скажеш, що ці чудові вироби зроблені з закрученого в трубочки паперу – краса неймовірна.

Багато гостей виставки зібралося біля чарівних дівчат, що були одягнені у стилізований одяг від майстринь державного професійно-технічного навчального закладу “Кролевецьке вище професійне училище”. “В училищі є ткацький відділ, ми виготовляємо ткані вироби – це, перш за все, переборні рушники. Виробляємо  в сучасному стилі, з дотриманням старовинних орнаментів і також розробляємо, спільно з кравцями-закрійниками, колекцію сучасного одягу. Є замовлення для колективів художньої самодіяльності і люди для себе замовляють такий одяг і весільні рушники”, – розповіла Людмила Минтус, майстер художнього ткацтва, член Спілки майстрів народних мистецтв України.

Навкруги було так багато краси. Радували око фотороботи Тетяни Сокур, вишиванки та різноманітні роботи вишиті талановитим Миколою Калюком, вироби вихованців дитячої школи мистецтв та багато чого ще. Але не можна було пройти повз виставки нашої гордості і візитівки Кролевецького краю – вишитих рушників.

“Сьогодні на виставці представлена колекція рушників від музею кролевецького ткацтва “Старовина, кінець ХІХ початок ХХ століття”. Унікальним є те, що майже на кожному рушнику є витканий підпис автора виробу”, – прокоментувала директор музею Галина Ніжнік.

Тут же, майстриня Валентина Гецевич проводила для присутніх майстер-клас з виготовлення кролевецьких тканих рушників, яка є однією з носіїв нематеріальної культурної спадщини України “Кролевецькі рушники”.

Свої роботи вироблені з дерева представив і цьогорічний стипендіат Президента України, керівник гуртка Кролевецької станції юних техніків Сергій Шкура. “У третьому класі віддали мене батьки на гурток різьби по дереву і це назавжди стало і захопленням, а в подальшому і професією, і справою життя”, – сказав він.

Кролевецькі майстри  – це зберігачі і поповнювачі духовної і культурної скарбниці нашого краю. Вони оберігають спадок предків і примножують багатства Кролевеччини новими ідеями, своїми творами. Даний мистецький захід сприяє духовному розвитку кожного, хто прийшов долучитися до невичерпної криниці народної творчості.

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: